Ostrów: Fałszywa córka wyłudziła pieniądze

  • 25.05.2017, 17:10
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Fałszywa córka wyłudziła pieniądze
Po raz kolejny na terenie naszego miasta pojawili się przestępcy wyłudzający pieniądze od osób starszych. Tym razem oszustka podający się za córkę zadzwoniła do 79-letniej ostrowianki i jej 88-letniego męża. Niestety seniorzy dali się oszukać i przekazali przestępcom kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Podobnie jak w innych tego typu zdarzeniach, wszystko zaczęło się od telefonu do starszej osoby. Osoba, która zadzwoniła podała się za córkę. Rozmówczyni powiedziała kobiecie, że potrzebuje dużą ilość gotówki, ale nie może powiedzieć w tej chwili na co, lecz powie i wyjaśni wszystko później. Kobieta myśląc, że pomaga bliskiej osobie postanowiła wypłacić pieniądze z banku. Oszustka kazała seniorce przekazać pieniądze rzekomemu tacie, który był w domu, a kobiecie przyjechać pod wskazany adres, gdzie ma na nią oczekiwać. Pokrzywdzona nie zastała nikogo pod podanym adresem. W tym samym momencie w mieszkaniu seniorów pojawił się mężczyzna, któremu pokrzywdzony przekazał ponad 50 tysięcy złotych. Kolejny raz apelujemy do seniorów, aby nie działali pochopnie. Emocje nie są dobrym doradcą, w podobnych sytuacjach. Każdorazowo, w chwili wątpliwości natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 997 lub 112, gdzie oficer dyżurny Policji udzieli nam informacji jak mamy dalej postępować. Pamiętaj! -zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. -oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. -jeżeli rozmówca proponuje Ci, że możesz potwierdzić autentyczność dzwoniącego policjanta pod numerem 112 – zanim zadzwonisz pod ten telefon, sprawdź czy rozłączyłeś poprzednią rozmowę -Policja nigdy w takich lub podobnych sytuacjach nie prosi o przekazanie pieniędzy -nie działaj pochopnie pod presja czasu -po rozmowie zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer telefonu, by opowiedzieć o zdarzeniu – nie może być ono tajemnicą -jeśli nie możesz skontaktować się z najbliższymi, niezwłocznie powiadom policję o takim zdarzeniu, dzwoniąc pod numer 112 KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe