Kalisz: Podróże kaliszan - konkurs rozstrzygnięty

  • 25.05.2017, 11:06
  • Patrycja Pera
Kalisz: Podróże kaliszan - konkurs rozstrzygnięty UM Kalisz
Kaliszanin zdobył pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym "Podróże kaliszan – kolory, emocje, ludzie". Od 27 maja będzie na Głównym Rynku będzie prezentowania wystawa, składająca się z prac laureatów nagród.

Jury oceniało 58 prac 13 autorów. Z satysfakcją odnotowano wysoki poziom artystyczny nadesłanych na konkurs prac; dojrzałość i dobry warsztat fotograficzny autorów oraz różnorodność tematyczną.

Decyzją  jury przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: 
I Nagroda:
Tomasz Skórzewski za pracę bez tytułu
II Nagroda:
Jolanta Chowańska za cykl prac: „Skandynawia”
III Nagroda:
Artur Bonusiak za pracę „Luang Prabang”
III Nagroda:
Lidia Krzywoźniak za pracę „Migawka z Wenecji”

Wyróżnienia:
Maciej Michalski za cykl prac „Afryka”
Sergiusz Różański za cykl prac „Skandynawia”
Jakub Seydak za cykl prac bez tytułu
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowane zostały prace następujących uczestników konkursu:
Andrzeja Bukwy, Zofii Cielińskiej, Krzysztofa Galanta, Artura Kalety, Michała Werbińskiego, Katarzyny Żukowskiej.

Wystawa została zorganizowana przez Miasto Kalisz wraz z OKP Wieża Ciśnień w ramach obchodów Roku Stefana Szolc-Rogozińskiego. Najciekawsze prace -  laureatów nagród i wyróżnień oraz wybrane fotografie pozostałych uczestników - złożą się na ekspozycję, która  zostanie oficjalnie otwarta w sobotę, 27 maja 2017,  podczas Festiwalu Kuchni i Podróży. Otwarcie wystawy poprzedzi, o godz. 16.50, odczytanie werdyktu jury i wręczenie nagród laureatom.

Skład jury to: Ryszard Bieniecki, fotografik; Iwona Cieślak, WKST, sekretarz Komitetu Obchodów Roku Stefana Szolc-Rogozińskiego; Mariusz Hertmann, fotografik; Waldemar Jamroszczyk, nauczyciel w Liceum Plastycznym w Kaliszu oraz  Przemysław Dunaj, p.o. dyrektora OKP Wieża Ciśnień, sekretarz.

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe