Powiat Kaliski: Mali przyjaciele pszczół ze szkoły w Moskurni

  • 24.05.2017, 11:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Mali przyjaciele pszczół ze szkoły w Moskurni
Dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie kl. V wraz z wychowawczynią Magdaleną Wypych, brali udział w zajęciach na temat pszczół miodnych w ramach akcji ,,Poczytajmy".
Najmłodsi dowiedzieli się jaką rolę pełnią pszczoły w przyrodzie, jakie właściwości ma miód, co można zrobić z wosku oraz poznali różne ciekawostki na temat życia pszczół. Przedszkolaki wspólnie z piątoklasistami aranżowali miejsce przyjazne pszczołom. Najpierw przygotowali ziemię do siewu: wyrwali chwasty, zruszyli glebę i nawodnili ją. Następnie posiali różne gatunki kwiatów, między innymi: groszek pachnący, maczek, aksamitkę. Dzieci były bardzo zaangażowane w proces siewu roślin. Starsi koledzy opowiedzieli jak należy dbać o pszczelą rabatkę. Po pracy w ogródku przedszkolacy robili w  sali pszczółki, wykorzystując opakowania po kinder niespodziankach, papier oraz kreatywne druciki. Następnie malowali farbami na żółto pocięte rolki po ręcznikach papierowych, z których przygotowywali plaster miodu. Na zakończenie zajęć dzieci degustowały miód oraz owoce, m.in. truskawki, jabłka, gruszki, brzoskwinie, śliwki. Wszyscy uczestnicy zajęć bardzo angażowali się w  wykonywane zadania i świetnie się przy tym bawili.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe