Ostrów: Dzień Unii Europejskiej w SP5

  • 24.05.2017, 11:07
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dzień Unii Europejskiej w SP5
Dzień 9 maja jest oficjalnym Dniem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana.
W Szkole Podstawowej nr 5, jak co roku obchodzimy to święto uroczyście. W tym roku odbył się szkolny konkurs dla klas 6 pod hasłem "Z Erasmusem w Europę", organizowany przez europejskie centrum EuropeDirect oraz zespół międzynarodowego projektu Erasmus+ " Healthy Minds of Europe" w SP5. Konkurs dotyczył szeroko pojętej wiedzy europejskiej, ze szczególnym zaakcentowaniem "Traktatów rzymskich",których 60.rocznicę podpisania obchodzimy w tym roku. Uczniowie czterech klas szóstych wykazali się szeroką wiedzą dotyczącą historii, teraźniejszości, symboliki UE oraz informacjami o państwach współpracujących ze szkołą w międzynarodowym projekcie Erasmus+ (Wielka Brytania, Włochy, Grecja, Cypr, Chorwacja i Polska).Rywalizacja była zacięta i tylko niewielka różnica w zdobytych punktach pozwoliła na wyłonienie zwycięzców. I miejsce zdobyła klasa VI d w składzie: Gabriela Kempińska, Mateusz Luciński oraz Adam Piec. Atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników ufundował Europe Direct, z którym SP5 współpracuje od kilku lat. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczniów była wizyta w szkole maskotki UE - SYRIUSZA.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe