Za mandat zapłacisz kartą płatniczą!

  • 24.05.2017, 11:06 (aktualizacja 24.05.2017, 11:29)
  • Patrycja Pera
Za mandat zapłacisz kartą płatniczą! Pixabay
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który pozwoli na opłacanie mandatów przy użyciu karty płatniczej. Już niedługo policjanci otrzymają pierwsze terminale płatnicze. Na początku dostaną 2 tysiące takich urządzeń.

Ustawa o zmianie ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia umożliwi Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki temu, ukarany będzie mógł od razu opłacić mandat na przykład karta płatniczą. Wybór formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. W przypadku płatności kartą, przyjmujący mandat poniesie koszty opłat bankowych. Niestety nie wszystkie patrole Policji będą wyposażone w terminale.
To nowoczesne rozwiązanie będzie dostępne również dla sprawców wykroczeń, którzy na co dzień nie mieszkają w Polsce

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe