Powiatowe szkoły w ogólnopolskim rankingu

  • 06.02.2017, 11:23
  • Patrycja Pera
Powiatowe szkoły w ogólnopolskim rankingu
Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim ul. Poznańska 43 z tytułem „Srebrnej Szkoły” w Rankingu Szkół PERSPEKTYWY 2017. „ZAP” znalazł się na 10. miejscu Rankingu Techników w Wielkopolsce, a 177. w kraju. Ostrowskie licea natomiast są na wysokim miejscu 15. i 31. w Wielkopolsce.

10 stycznia 2017 roku poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce. Była to już 19. odsłona Rankingu Liceów 2017 i Rankingu Techników 2017, przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Zdobycie miejsca w pierwszej setce ogólnopolskiego rankingu jest zasłużonym powodem do dumy.

Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim zajęło 177. miejsce w Polsce wśród techników, tym samym 10. miejsce w Wielkopolsce.
- Dziesiąte miejsce świadczy o tym, że szkoła nie obniżyła poziomu, a wyniki egzaminów i olimpiad są nawet lepsze od zeszłorocznych. Niestety, zaostrzyła się konkurencja i pojawiły się nowe szkoły (dotąd na odległych miejscach), które wyprzedziły nas głównie dzięki wysokim wynikom w egzaminach zawodowych. Trudno jednak porównywać zdawalność na egzaminach kwalifikacyjnych w trudnych zawodach: jakimi są technik mechatronik, informatyk, energetyk, elektronik, z łatwiejszymi zawodami np. technik ekonomista, technik agroturystyki, technik hotelarstwa. Na wyniki rankingu ma też wpływ liczba uczniów (łatwiej jest małym, elitarnym szkołom), a w naszym wypadku liczba uczniów wzrosła w tym roku szkolnym z 730 do 800. Można więc powiedzieć, że dzięki sukcesowi w naborze uczniów spadliśmy w rankingu, nie obniżając poziomu, mamy nad czym pracować w kolejnym roku - powiedział Eugeniusz Namysł, dyrektor ZST.

Ostrowskie Technikum nr 3 w ZS Budowlano-Energetycznych zajęło 33. miejsce w Wielkopolsce, natomiast Technikum nr 5 w ZS Ekonomicznych 36.

Najwyżej w klasyfikacji Rankingu Liceów znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim - w kraju na 280. miejscu, a w Wielkopolsce na 15. miejscu.
- Tak wysokie miejsce w rankingu to wynik wysokiego poziomu nauczania i przyjętych profili nauczania. Niewątpliwie na sukces składa się wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz poziom, który prezentuje młodzież uczęszczająca do liceum - to wszystko przekłada się na bardzo dobry wynik maturalny. To proces wieloletni, który zbudował markę liceum jako szkoły, która inwestuje przede wszystkim w wysoki poziom nauczania zarówno w wymiarze lekcyjnym jak i pozalekcyjnym - powiedział Marek Lewicki, dyrektor I LO.

Kolejna ostrowska szkoła uplasowana nieco niżej to II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi  415. w kraju i 31. w Wielkopolsce.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe