Powiat Kaliski: Wycieczka uczniów do tłoczni soków ,,Dar Ogrodu" w Brudzewie

  • 23.05.2017, 10:40
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Wycieczka uczniów do tłoczni soków ,,Dar Ogrodu" w Brudzewie
W ramach programu edukacyjnego ,,Soki i musy - witaminy w smart formie" realizowanego w szkole w Moskurni, uczniowie klas I -III Szkoły Podstawowej w Moskurni wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do firmy Dar Ogrodu państwa Jezierskich w Brudzewie.
Kiedy uczniowie dotarli na miejsce zostali przywitani przez przesympatycznych właścicieli tłoczni soków. Na początku gospodarze pokazali, jak tłoczono soki w dawnych czasach. Następnie wszyscy przeszli do hali, gdzie mieli okazję zapoznać się z poszczególnymi etapami powstawania soku jabłkowego. W dalszej części pracownik pokazał, jak nalewa się soki do foliowych torebek z kranikiem i pakuje w kartonowe pudełka. Gospodarze poczęstowali uczniów swym produktem markowym. Sok lał się strumieniami prosto do brzuszków uczniów, bo mogli na miejscu pić go do woli. Oczywiście kto chciał mógł również zakupić sok do domu. W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się w Brudzewie, żeby zobaczyć jedną z większych przydrożnych figurek Matki Bożej Fatimskiej. Postawiono ją w roku kanonizacji Jana Pawła II.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe