Ostrów: Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie dla uczennicy SP 6 z Ostrowa

  • 22.05.2017, 13:11
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie dla uczennicy SP 6 z Ostrowa
W Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Rataja w Ostrowie Wielkopolskim w roku szkolnym 2016/2017 przy współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Poznaniu realizowany był innowacyjny projekt edukacyjny - " PrawoTeczka - lekcje prawa dla młodzieży".
Głównym celem projektu było zaprezentowanie w zrozumiały i atrakcyjny sposób zagadnień prawnych dotyczących młodych ludzi. Na projekt składał się cykl profesjonalnie stworzonych lekcji poświęconych tematyce prawnej. Prezentacje, materiały przygotowali radcowie prawni specjalnie z myślą o edukacji dzieci i młodzieży. Lekcje z programu ,,PrawoTeczka'' w ostrowskiej Szóstce prowadziła Anna Stawicka - radca prawny. Lekcje poświęcone były m.in. prawom przysługującym konsumentowi w sklepie, podstawowym pojęciom związanym z normami prawnymi. Uczniowie biorący udział w projekcie wzięli udział w trzyetapowym ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie. 15 maja 2017 roku uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim miały możliwość zaprezentowania swojej wiedzy podczas finałowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs, realizowany przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach programu "Szkoła bliższa prawu". W roku szkolnym 2016/2017 finał odbył się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Do udziału w Akademii - Konkursie przyjęły zaproszenie 242 szkoły, 1885 uczniów. Województwo wielkopolskie na szczeblu centralnym w grupie szkół podstawowych godnie reprezentowały: Anastazja Janik, Alicja Szczepaniak oraz Kinga Tykocińska, ponieważ zdobyły odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce podczas eliminacji w etapie okręgowym w Poznaniu. Uczennice SP 6 wykazały się bardzo obszerną wiedzą na tematy związane z prawem; poziom konkursu był bardzo wysoki, pytania niełatwe, a dziewczęta radziły sobie świetnie. Maksymalną liczbę punktów i pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Rataja W Ostrowie Wielkopolskim - Anastazja Janik, która za zwycięstwo otrzymała nagrodę finansową. Pozostałe finalistki, które także spisały się znakomicie, otrzymały nagrody rzeczowe.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe