×

Ostrów: Ostrów w Sieci Wsparcia Krajowej Izby Gospodarczej

  • 12.04.2018, 09:57
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrów w Sieci Wsparcia Krajowej Izby Gospodarczej
Ostrów Wielkopolski znalazł się w ogólnopolskiej Sieci Wsparcia Rozwoju Gospodarczego Miast Polskich. Miasto oraz spółkę CRK jako pierwsze w Polsce do takiej współpracy zaprosiła Krajowa Izba Gospodarcza.

Bezpośrednia współpraca Ostrowa i miejskiego sektora komunalnego z Krajową Izbą Gospodarczą w ramach Sieci Wsparcia Rozwoju Gospodarczego Miast Polskich, to kolejny element wdrożenia nowej Strategii Centrum Rozwoju Komunalnego 2018 - 2024. Do sieci Wsparcia należą organizacje naukowe, w tym Polska Akademia Nauk, uniwersytety i inne szkoły wyższe. Ostrów Wielkopolski jest jedynym miastem, które zostało zaproszone do współpracy. Wyjątek uczyniono w uznaniu wdrożonych rozwiązań i otwartości na innowacje technologiczne jak i zarządcze zarówno miasta jak i ostrowskiego sektora komunalnego.

Stosowne porozumienie podpisali w Warszawie: Beata Klimek - prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Bartosz Ziółkowski - prezes Centrum Rozwoju Komunalnego oraz Marek Kłoczko wiceprezes i dyrektor Generalny KIG.
- Ostrów Wielkopolski staje się krajowym liderem innowacji i miastem nowoczesnej gospodarki. Jako pierwsze miasto w Wielkopolsce rozpoczęliśmy erę elektromobilności, a już chcemy podjąć wyzwanie tworzenia Gospodarki 4.0. To budowanie zrównoważonej, innowacyjnej i cyfrowej gospodarki miejskiej otwierającej nowe możliwości rozwojowe dla mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Celem aktywności Sieci Wsparcia KiG jest gromadzenie, eksponowanie wiedzy i doświadczeń, w tym międzynarodowych, dla wzmocnienia konkurencyjności gospodarczej polskich miast oraz ich silnego umocowania w sieci europejskich miast.
- Przedmiotem porozumienia będzie współpraca w takich obszarach jak strategiczne zarządzanie gospodarczym rozwojem miasta, konkurencyjność gospodarcza czy partycypacja społeczna w miejskim sektorze komunalnym - wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego.

W porozumieniu Krajowej Izby Gospodarczej zostało pozytywnie dostrzeżone doświadczenie Ostrowa Wielkopolskiego w realizacji projektów rozwojowych, dorobek realizacji przedsięwzięć ukierunkowanych na wzmocnienie i zrównoważenie gospodarki miejskiej oraz rezultaty działań o charakterze strategicznym, w tym wynikające z inicjatyw podejmowanych w ramach idei Progresywnych Miast. Z kolei osiągnięcia Centrum Rozwoju Komunalnego to nowatorskie zarządzanie miejskim sektorem usług komunalnych oraz funkcja inicjatora i operatora innowacyjnych projektów branżowych.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe