×

Powiat Ostrowski: Nowe auto dla OSP Topola Mała

  • 16.05.2018, 13:47
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowe auto dla OSP Topola Mała
W czerwcu ubiegłego roku zarząd OSP Topola Mała podjął decyzję o zakupie auta bojowego. Miesiąc później samochód stał w remizie OSP. Auto sprowadzono z Niemiec.

Iveco Magirus miał uszkodzoną kabinę, a koszt zakupu wraz z sprowadzeniem to tylko 17 tys zł. Kupiono również nową kabinę nie uszkodzoną i przystąpiono do remontu auta. Cały remont wyniósł około 8 tys zł. Dodatkowo auto zostało zakonserwowane, odmalowane, wymieniono też elektrykę i wyposażono w sprzęt bojowy.

W maju br. auto uroczyście poświęcono przez ks.Jacka Bochniaka, proboszcza parafii w Gorzycach Wielkich. W uroczystości brali udział: wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski Tomasz Czuba, prezes Gminny OSP Sylwester Kląskała, komendant Gminny OSP Wiesław Janoś, sołtys wsi Przemysław Wala, osoby które wspomogły finansowo remont auta oraz sami strażacy z jednostki OSP Topola Mała i zaprzyjaźnionych jednostek.

- Jednostka OSP Topola Mała jest specyficzną jednostką, tu nie czeka się aż coś się dostanie, tylko biorą inicjatywę w swoje ręce i działają. Oby było więcej takich jednostek w gminie, które podnoszą swoje kwalifikacje, mają wyniki w zawodach strażackich i działają dla społeczności - podsumował pracę strażaków z Topoli Małej komendant Gminny OSP Wiesław Janoś.

Samo auto to Iveco Magirus z 1992 z przebiegiem 15 tys. kilometrów,  wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 2,5 tys. litrów z pompą i linią szybkiego natarcia.
JH
Fot.Jerzy Hnatyk

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe