Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków w Ligocie

Podziel się:
Oceń:
03.02.2017, 14:45

Tego jeszcze nie było! Sala wiejska w Ligocie, 29 stycznia, zamieniła się w teatr.

Ta jedna z większych sal w gminie Raszków dosłownie pękała w szwach. W role postaci bajkowych wcielili się mieszkańcy wsi Ligota. Organizatorzy tego przedstawienia zadbali o każdy szczegół - aranżacje sceny, stroje i charakteryzacje aktorów oraz muzykę. Nic więc dziwnego, że widzowie - bez względu na wiek - przenieśli się w bajkowy świat, w którym żyła Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków. I choć najwięcej radości sprawiły wszystkim Krasnoludki, to trzeba przyznać, że każda rola była ważna w tym spektaklu i odegrana z prawdziwym kunsztem. Najwięcej emocji widać było jak zwykle na twarzach dzieci. Na szczęście, jak to w bajkach, wszystko dobrze się skończyło.

 

Brawa długo rozbrzmiewały w sali. Burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak pogratulował pomysłu oraz perfekcji wykonania tej inscenizacji. Sam zadeklarował swój udział w kolejnym takim przedsięwzięciu.

 

Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była Wiesława Poterek, która w sztuce była narratorem. W rolę Śnieżki wcieliła się Lucyna Krzemińska, a Królową były: Alina Dudek i Beata Kmiecik. Z kolei role Krasnoludków zagrali: Śpioszek - Stanisław Cicharzewski, Pracuś - Rafał Kaźmierczak, Śmieszek - Rafał Cicharzewski, Smutuś - Dariusz Rybka, Piękniś - Mariusz Kubiak, Łasuch - Witold Uciechowski, Maluszek - Kamil Majewski. Księcia, który uratował Śnieżkę, zagrał Zbigniew Dudek, Leśniczym był Marcin Poterek, a Lustereczkiem Helena Akerman. Funkcję suflera w spektaklu pełniła Irena Kubiak. Po przedstawieniu na wszystkich czekała kawka i pyszne ciasta przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ligocie.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.