XX SPOTKANIE NOWOROCZNE SAMORZĄDOWCÓW POWIATU OSTROWSKIEGO

Podziel się:
Oceń:
08.01.2019, 10:52

XX SPOTKANIE NOWOROCZNE SAMORZĄDOWCÓW POWIATU OSTROWSKIEGO

W Skalmierzycach, 6 stycznia, odbyło się jubileuszowe XX Spotkanie Noworoczne Samorządowców Powiatu Ostrowskiego.

Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania i przywitaniu przez Marię Byzię przybyłych gości głos zabrał Łukasz Walczak, burmistrz Gminy i Miasta Skalmierzyce podkreślając ogromną rolę samorządowców w życiu społecznym naszego regionu, ale także przypominając historię samorządów w Polsce, po przemianach ustrojowych w Polsce. Następnie głos zabrał Paweł Rajski, starosta ostrowski, który w swoim przemówieniu także podkreślił dużą rolę samorządowców w życiu społecznym, przypominając jednocześnie, że inicjatorem spotkań był Piotr Walkowski,  w przeszłości starosta ostrowski. Paweł Rajski, zwracając się do zebranych podkreślił ogromny wkład pracy, jaki włożyli poszczególni starostowie ostrowscy i sami samorządowcy, dzięki czemu powiat ostrowski jest powiatem prężnym w swoich działaniach, co przekłada się na życie mieszkańców powiatu.

Po wystąpieniu starosty ostrowskiego głos zabrali niektórzy z przybyłych  gości, w tym Tomasz Ławniczak, który rolę samorządowców porównał do drogi przebytej do Betlejem przez Trzech Króli, którym przyświecała gwiazda betlejemska.

 – Każdy z uczestników życia publicznego stawiają sobie cele, musząc odbyć drogę, w której wskazówką, niczym gwiazda betlejemska musi być otwarcie na drugiego człowieka. Otwarcie praktyczne w życiu publicznym na innych oznacza współpracę z samorządowcami na różnych szczeblach. Życzę wszystkim, aby każdy obrał sobie właściwe cele – powiedział między innymi  poseł Tomasz Ławniczak.

- Spotykamy się dzisiaj po raz dwudziesty i przede wszystkim powinniśmy podziękować pomysłodawcy tych spotkań Piotrowi Walkowskiemu. Gratuluję także tym wszystkim, którzy w tegorocznych wyborach do władz samorządowych po raz kolejny zyskali uznanie wśród wyborców . Chciałbym wszystkim życzyć, żeby każdy z was w naszej politycznej pracy dobrze rozpoznawał tę gwiazdę betlejemską. Wiedział po co, dlaczego i w jakim celu to wszystko robi – podkreślał Jarosław Urbaniak, poseł na Sejm RP.

- Korzystając z okazji, że jesteśmy w takim pięknym, świątecznym, czasie to chciałbym powiedzieć, że najważniejsze w życiu człowieka, zgodnie z naukami Jezusa jest dawać, a nie brać, służyć a nie panować, pielęgnować a nie niszczyć. Wszystkim życzę, abyśmy zapamiętali te słowa i abyśmy w służbie na rzecz społeczności lokalnej i drugiego człowieka potrafili dawać, służyć i pielęgnować – mówił do zebranych senator Mikołajczyk.

Z kolei Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podkreślił, że wiele inwestycji, jakie były skutecznie prowadzone na terenie powiatu ostrowskiego mogło być zrealizowanych dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim i pozyskanym dzięki temu środkom zewnętrznym.

Z kolei Marlena Maląg, prezes PFRON gratulowała zebranym tego, ze potrafią ponad podziałami realizować wybrane cele, które służą naszemu społeczeństwu.

XX Spotkanie było także okazją do podziękowania Andrzejowi Leraczykowi, który przez czterdzieści lat tak wiele dobrego zrobił dla  Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego, dzięki któremu ostrowska kultura  stała się bardzo ważną dziedziną życia społeczności, rozsławiając jednocześnie miasto i powiat. Słowa podziękowania i kwiaty oraz upominek Andrzejowi Leraczykowi przekazał Paweł Rajski.

- Tak to była służba, którą kochałem, kocham i będę kochał do swoich ostatnich dni, bo jak powiedział nasz papież Jan Paweł II ,,Bo ludzie kultury niosą nadzieję’’ – powiedział wzruszony słowami podziękowań skierowanych do niego przez Pawła Rajskiego Andrzej Leraczyk.

Henryk Janusz Olkiewicz

 Fot.  Henryk Janusz Olkiewicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ostrowiak
Ostrowiak 19.01.2019, 10:04
Bez komentarza ...