Dożynki we Wtórku

Podziel się:
Oceń:
23.08.2018, 14:28

Kilka tysięcy osób bawiło się podczas tegorocznych dożynek gminy Ostrów Wielkopolski. Tym razem gospodarzem był Wtórek, a starostami Angelika Lipka z Wtórku oraz Grzegorz Majchrzak z Topoli Małej.
Dożynki rozpoczęły się korowodem oraz poświęceniem nowo wybudowanej ulicy. Następnie uroczystą Polową Mszą Świętą podziękowano za tegoroczne plony. Po powitaniu zaproszonych gości przez wójta gminy Ostów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka nastąpił obrzęd dożynkowy z udziałem zespołów "Furmany", "Gorzyczanie" i "Wiecznie Młodzi" oraz występem dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku. W godzinach popołudniowych w ramach "Biesiady Śląskiej" zaprezentowali się Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio, po czym wystąpiły laureatki PATAgO 2018: Natalia Gierszyńska i Julia Błaszczyk.
Na tegorocznym święcie plonów we Wtórku nie zabrakło także loterii fantowej, w której główną nagrodę - samochód wygrała Lidia Dymna z Wysocka Wielkiego. Przygotowanych było również wiele atrakcji dla dzieci, takich jak zamki dmuchane, karuzele czy też lot balonem. Wszyscy przybyli goście mogli skosztować pysznych wypieków oraz wyśmienitych dań. Muzyczną gwiazdą dożynek był zespół Piękni i Młodzi. Koncert autorów takich hitów jak "Ona jest taka cudowna" i "Wyśmienicie" zgromadził mnóstwo widzów.
Nad całością czuwał sołtys Wtórku Ryszard Ryfa oraz rada sołecka, którzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, aby impreza wszystkim przypadła do gustu. Mieszkańcy Wtórku i okolic bawili się do białego rana przy dźwiękach muzyki zespołu Stres Band. 
- Chciałbym podziękować wszystkim sponosorom oraz każdemu, kto z wielkim zaangażowaniem przyczynił się do tego, by dożynki przebiegły w tak wspaniałej atmosferze i wszystko się udało. Z pewnością wiele osób na długo zapamięta tę imprezę - podsumował Ryszard Ryfa.
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.