Sztafetowa Biegowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Podziel się:
Oceń:
01.08.2017, 14:02

Po raz 19. spotkali się z Maryją

Już po raz 19. ostrowscy biegacze amatorzy pobiegli do Częstochowy. Do pokonania mieli 155 kilometrów. W ten sposób chcieli podziękować za otrzymane łaski. Pielgrzymom przyświecało hasło: „Idźcie i głoście".

 

 

Biegacze wyruszyli z Ostrowa, jak zwykle bardzo wcześnie, bo już o czwartej. Start poprzedziła msza święta odprawiona w kościele św. Pawła Apostoła. W 19. Sztafetowej Pielgrzymce Biegowej wzięło udział 32 biegaczy. Trasę na Jasną Górę na zmianę pokonali: Adamus Radosław, Głowacki Marek, Jastrowicz Jan (rowerzysta), Kowal Weronika, Kurzeja Adam, Olejniczak Witold, Pietrzak Krzysztof, Sitek Witold, Sikora Paweł, Stasiak Piotr, Taczka Sebastian, Trzciński Jan, Stodolski Tomasz, Szypuła Marzena, Wawrzyniak Leon, Zawieja Renata. Duchowo biegaczy wspierał ks. proboszcz Jacek Kita, a także klerycy: Sebastian Taczka i Rafał Maciak, który również brał udział w biegu.

 

Sztafeta do Częstochowy dotarła po godz. 16.00. Tam uczestnicy sztafety z Ostrowa zostali powitani przez ostrowskich pielgrzymów, którzy przybyli wcześniej, a także spotkali się z biegaczami z innych miejscowości, którzy także w ten sposób uczestniczyli w pielgrzymowaniu do Maryjnego Sanktuarium. Na Jasnej Górze ostrowianie uczestniczyli we mszy świętej odprawionej o 19.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a następnie w Apelu Jasnogórskim, po którym udali się w drogę powrotną do Ostrowa. Organizatorem sztafety była Akcja Katolicka przy parafii św. Pawła Apostoła wspólnie z proboszczem tej parafii księdzem Jackiem Kitą. Panie z Akcji Katolickiej towarzyszyły biegaczom, pomagając im w pokonaniu trasy, a także w przygotowaniu posiłków.

 

Sponsorami pielgrzymki byli: PREZYDENT MIASTA Ostrowa Wielkopolskiego, STAROSTA OSTROWSKI, EURO-TRANS Franciszek Brychcy, Witold Olejniczak, GAMEX Piotr Goliński, Cukiernia JOANNA.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.