Ostrów: Uczniowska Szkolna Telewizja TVSP 1 z wizytą u profesjonalistów

Podziel się:
Oceń:
21.03.2017, 13:12

Ekipa Szkolnej Telewizji TVSP 1 gościła w Warszawie. Celem wyjazdu do stolicy było spotkanie z przedstawicielami TVP oraz z TVP INFO.

 

Pierwszy cel podróży do świata mediów, która odbyła się 8 marca, został osiągnięty na znanej wszystkim odbiorcom telewizji przy ul. Woronicza. Tam uczestnicy wycieczki zobaczyli, jak wygląda praca w studiu wiadomości sportowych. Byli w reżyserce i poznali arkana nagrywania tych wiadomości. Następnie odwiedzili inne, największe studio nagrań, w którym realizuje się programy typu „Jaka to melodia”. Tam poznali arkana pracy wszystkich zaangażowanych w tworzenie dużych programów telewizyjnych.

Uczniowie weszli do magazynu kostiumów, w którym mogli poprzymierzać nakrycia głów z różnych epok. Ostatnim elementem zwiedzania była wizyta w studio „Pytanie na śniadanie”. Oprowadzający zapoznał wszystkich z zasadami nagrywania tego programu. Super zdjęcia zrobione na tle fascynującej scenografii będą stanowiły doskonałą pamiątkę.

Na tym jednak nie zakończyła się wyprawa do stolicy. Kolejnym jej punktem były odwiedziny w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Tutaj przewodnikiem całej ekipy był zaprzyjaźniony ze Szkolną Telewizją Sławomir Wiśniewski, pracownik tego działu – montażysta. Tam uczniowie przyjrzeli się dokładnie pracy wielu osób zatrudnionych w ogólnopolskich mediach.

Życzliwość ludzi pracujących w TAI przeszła oczekiwania ostrowskiej grupy. Mogli wejść do w pełni przygotowanego do nagrania studia „Panoramy” i „Wiadomości”. Poznali zasady pracy za profesjonalnymi kamerami i poznali wiele innych ciekawostek ze świata mediów. Porozmawiali i nagrali rozmowy z panią Beatą Chmielowską-Olech prowadzącą Teleexpres oraz panią Martą Kielczyk – dziennikarką , prowadzącą Panoramę.

Cala ekipa Uczniowskiej Szkolnej Telewizji opuszczała mury TAI ze smutkiem, gdyż zdała sobie sprawę z tego, że wymarzona wizyta dobiega końca, a zainteresowanie mediami rośnie w miarę ich poznawania.

Wszystkim osobom, dzięki którym wyjazd był tak atrakcyjny, należą się wielkie słowa podziękowania. Następne odwiedziny warszawskiej telewizji zaplanowano za rok.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.