×
 

Ostrów: Uczniowska Szkolna Telewizja TVSP 1 z wizytą u profesjonalistów

Podziel się:
Oceń:
21.03.2017, 13:12

Ekipa Szkolnej Telewizji TVSP 1 gościła w Warszawie. Celem wyjazdu do stolicy było spotkanie z przedstawicielami TVP oraz z TVP INFO.

 

Pierwszy cel podróży do świata mediów, która odbyła się 8 marca, został osiągnięty na znanej wszystkim odbiorcom telewizji przy ul. Woronicza. Tam uczestnicy wycieczki zobaczyli, jak wygląda praca w studiu wiadomości sportowych. Byli w reżyserce i poznali arkana nagrywania tych wiadomości. Następnie odwiedzili inne, największe studio nagrań, w którym realizuje się programy typu „Jaka to melodia”. Tam poznali arkana pracy wszystkich zaangażowanych w tworzenie dużych programów telewizyjnych.

Uczniowie weszli do magazynu kostiumów, w którym mogli poprzymierzać nakrycia głów z różnych epok. Ostatnim elementem zwiedzania była wizyta w studio „Pytanie na śniadanie”. Oprowadzający zapoznał wszystkich z zasadami nagrywania tego programu. Super zdjęcia zrobione na tle fascynującej scenografii będą stanowiły doskonałą pamiątkę.

Na tym jednak nie zakończyła się wyprawa do stolicy. Kolejnym jej punktem były odwiedziny w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Tutaj przewodnikiem całej ekipy był zaprzyjaźniony ze Szkolną Telewizją Sławomir Wiśniewski, pracownik tego działu – montażysta. Tam uczniowie przyjrzeli się dokładnie pracy wielu osób zatrudnionych w ogólnopolskich mediach.

Życzliwość ludzi pracujących w TAI przeszła oczekiwania ostrowskiej grupy. Mogli wejść do w pełni przygotowanego do nagrania studia „Panoramy” i „Wiadomości”. Poznali zasady pracy za profesjonalnymi kamerami i poznali wiele innych ciekawostek ze świata mediów. Porozmawiali i nagrali rozmowy z panią Beatą Chmielowską-Olech prowadzącą Teleexpres oraz panią Martą Kielczyk – dziennikarką , prowadzącą Panoramę.

Cala ekipa Uczniowskiej Szkolnej Telewizji opuszczała mury TAI ze smutkiem, gdyż zdała sobie sprawę z tego, że wymarzona wizyta dobiega końca, a zainteresowanie mediami rośnie w miarę ich poznawania.

Wszystkim osobom, dzięki którym wyjazd był tak atrakcyjny, należą się wielkie słowa podziękowania. Następne odwiedziny warszawskiej telewizji zaplanowano za rok.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.