×

Koszykówka: One Team postrachem faworytów! Druga wygrana ostrowianek

W drugim swoim meczu na mistrzostwach Polski U18 koszykarki One Team Ostrów pokonały PTK Lumi Pabianice 45:43.
To był bardzo ważny mecz dla obu zespołów, które wczoraj wygrały swoje mecze. One Team Ostrów pokonało MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 73:69, a PTK Lumi Pabianice ograło Zagłębie Sosnowiec 56:48. Wiadomo było, że zwycięzca dzisiejszej potyczki będzie liderem grupy A. Fakt ten trochę negatywnie wpłynął na ostrowianki, które rozpoczęły pojedynek od dwóch niecelnych rzutów. Ale chwilę później zawodniczki z Ostrowa złapały swój rytm i po 3 minutach prowadziły 6:2. Praktycznie przez całą pierwszą kwartę, to pabianiczanki goniły ostrowianki. W 7 minucie drużyna z Ostrowa wygrywała 15:8, by pierwszą kwartę wygrać ostatecznie 15:14. Ostrowianki starały się unikać fauli. Zdawały sobie sprawę, że grają tylko w ósemkę. A w pojedynku z Sokołowem Podlaskim trzy z nich musiały zakończyć mecz wcześniej, gdyż zaliczyły po pięć przewinień. Sytuacja ta ułatwiała grę pabianiczankom. Na szczęście koszykarki Lumi w tym okresie nie grzeszyły skutecznością. Z gry trafiały na skuteczności sięgającej ledwie 16 proc., przy 36 proc. ostrowianek. Po 16 minutach na tablicy wyników był remis 20:20, a chwilę później na prowadzenie wyszły zawodniczki Lumi 22:20. Na przerwę ostrowianki schodziły prowadząc 25:24. Trzecia odsłona była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła wywalczyć sobie znaczącej przewagi. Chwilami koszykarki z Pabianic uciekały na cztery, pięć punktów, ale ambitne zawodniczki One Team odrabiały straty. Do czwartej kwarty dwie zawodniczki One Team - Kaja Wróblewska i Sara Wróblewska - przystąpiły mając na swoim koncie po cztery przewinienia. A to przecież podstawowe koszykarki drużyny. Mimo tych problemów w 37 minucie ostrowianki wygrywały 44:41. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Na 35 sekund przed końcem One Team prowadził tylko 44:43. W ostatniej akcji meczu przy rzucie faulowana była Nicola Waliszewska, która jeden rzut wykorzystała i jej drużyna wygrała 45:43. BIN Wynik PTK Lumi Pabianice - One Team Ostrów 43:45(14:15,10:10, 13:14, 6:6) One Team: S. Wróblewska 14, Waliszewska 11, Głowacka 8, Jakubowicz 6, K. Wróblewska 4, Rynak 2, Gładysz 0.