×

Koszykówka: One Team ograł ubiegłoroczne mistrzynie Polski

Koszykarki One Team Ostrów w pierwszym meczu mistrzostw Polski U18 pokonały ubiegłoroczne mistrzynie Polski MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 73:69 mimo, iż ostatnie dwie minuty grały bez trzech swoich podstawowych zawodniczek: N. Waliszewskiej, K. Wróblewskiej i S. Wróblewskiej.

Koszykarki obu zespołu zdając sobie z wagi tego spotkania, zaczęły je bardzo nerwowo, pudłując na potęgę. Po trzech minutach gry ostrowianki przegrywały 2:3. Za chwilę rywali po raz drugi trafiły za trzy punkty i wyszły na prowadzenie 6:2. Zawodniczki One Team nie zamierzały się jednak poddawać i doprowadziły do remisu. Tyle tylko, że dziewczyny z Sokołowa Podlaskiego zdominowały walkę na tablicach i dzięki temu mogły ponawiać swoje akcje. Mimo to, po ośmiu minutach gry na tablicy wyników był remis 12:12. Ostatecznie pierwszą kwartę ostrowianki przegrały 14:18. Druga odsłona początkowo była bardzo wyrównana, ale w końcówce ostrowianki wykorzystywały swoją szybkość, wchodziły pod kosz i powoli budowały swoją przewagę. W 19 minucie prowadziły już 35:27, by na przerwę schodzić wygrywając 37:29. W tej kwarcie ostrowianki zdecydowanie poprawiły skuteczność i znacznie lepiej zastawiały rywalki pod swoim koszem. Powalczyły także o kilka zbiórek w ataku, po których zdobyły punkty. Po przerwie dziewczyny z Ostrowa długi czas miały ten mecz pod kontrolą. Jednak w końcówce sędziowie wygwizdali trzy podstawowe koszykarki z Ostrowa i praktycznie przez blisko dwie ostatnie minuty ostrowianki broniły się w czwórkę. Zdołały jednak utrzymać korzystny rezultat i ograły ubiegłoroczne mistrzynie Polski. BIN Wynik One Team Ostrów - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 73:69 (14:18, 23:11, 15:17, 21:23) One Team Ostrów: K. Wróblewska 17, Waliszewska 16, S. Wróblewska 11, Głowacka 10, Tyneic 10, Jakubowicz 8, Gładysz 1, Rybka 0.