×

Kalisz: Policjanci zaopiekowali się porzuconym szczeniakiem

Kalisz: Policjanci zaopiekowali się porzuconym szczeniakiem KMP Kalisz
Nietypową interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie. Mundurowi zostali wezwani do błąkającego się psa. Pies spędził noc w mieszkaniu jednego z funkcjonariuszy.

13 kwietnia br. w godzinach wieczornych dwie nastolatki zadzwoniły na numer alarmowy i poinformowały o błąkającym się od kilku dni w okolicy Pamięcina (gmina Blizanów) psie. Ze względu na późną porę, dziewczyny nie wiedziały komu można przekazać tego typu informację i gdzie szukać pomocy. Oficer dyżurny skierował na miejsce patrol z Komisariatu Policji w Stawiszynie.


W tego typu sprawach mundurowi powiadamiają o sytuacji pracowników odpowiedniego urzędu gminy.  - mówi  mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Jednak w tym przypadku, ze względu na późna porę, policjanci telefonicznie uzgodnili z pracownikiem Urzędu Gminy w Blizanowie, że zaopiekują się odnalezionym czworonogiem.

Po zakończonej służbie, jeden z funkcjonariuszy zabrał psa do domu. Następnego dnia piesek został przekazany pracownikowi z urzędu, który postara się znaleźć mu nowy dom.

Mateusz Kurzaj
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe