×

Kalisz: Nietrzeźwy wiózł pijanego

Kalisz: Nietrzeźwy wiózł pijanego KMP Kalisz
Kaliska policja zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który przewoził pasażera. Okazało się, że 54-letni mężczyzna mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie przewoził na motorowerze 21-latka, który również był pod wpływem alkoholu.

 16 kwietnia br. po godzinie 16:00 na ulicy Wrocławskiej w Kaliszu kierujący jednośladem, został zatrzymany do kontroli drogowej. Przyczyną zatrzymania był brak założonego przez pasażera obowiązkowego kasku ochronnego. Podczas kontroli okazało się, że kierujący motorowerem to 54-letni mieszkaniec Kalisza, a 21-letni pasażer jest obywatelem Litwy. 

Podczas rozmowy z kierowcą, policjanci nabrali podejrzeń, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 54-letniego mężczyzny prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzony został również stan trzeźwości pasażera i okazało się, że również był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo motorower nie miał aktualnych badań technicznych oraz kierujący nie miał wymaganego podczas kontroli drogowej dokumentu, polisy OC.

Kierowca jednośladu odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, ale również za szereg wykroczeń, których się dopuścił. 21-letni pasażer odpowie za brak kasku ochronnego.

Mateusz Kurzaj
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe