×

Kalisz: Remont płyty Głównego Rynku planowana na jesień

Kalisz: Remont płyty Głównego Rynku planowana na jesień
Nie ma jeszcze konkretnej daty rozpoczęcia remontu, ani zabezpieczonej całej kwoty potrzebnej na ten cel. To jedno z najważniejszych zadań, realizowane w ramach projektu Rewitalizacji Kalisza. Modernizacja płyty głównej może kosztować 10 mln zł.

W miejscu klombu kaliscy archeolodzy znaleźli zabytkową studnię z XVII wieku. Wiadomo już, że prace archeologiczne się przedłużą, a cenne znalezisko specjaliści  chcieliby, aby stało się częścią zmodernizowanej płyty głównej.

- Nie ukrywam, że remont płyty Głównego Rynku to priorytet i myślę, iż w tej kwestii się zgadzamy – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. – Najwyższy czas, aby to był akcent dobrej modernizacji i początku rewitalizacji.

Rozpoczęcie remontu uzależnione jest od prac archeologicznych.- Jeżeli analizy archeologiczne pozwolą nam wystartować, to myślę, że zaczniemy jesienią – dodaje Grzegorz Sapiński.

Najpierw musi zostać ogłoszony przetarg na renowację płyty głównej Kalisza. Prace mają być wykonywane w częściach. Na początku zostanie odnowiona płyta na tyłach ratusza, a następnie część przednia, tam gdzie znajduje się klomb.

- Sytuacja finansowa miasta jest tak dobra, że nie obawiamy się deficytu pieniędzy na realizację projektu – wyjaśnia prezydent. – Część pieniędzy jest już zabezpieczona tj. 2 mln zł.

Modernizacja płyty głównej Rynku ma kosztować od 6 do 10 mln zł. Ostateczną kwotę poznamy dopiero po wygraniu przetargu przez firmę, która będzie realizować to zadanie.

Mateusz Kurzaj

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe