×

Piłka nożna: Porażka z Białym Orłem

Świątecznego prezentu nie było. Zespół Ostrovii 1909 uległ na własnym boisku piłkarzom Białego Orła Koźmin 1:2.
Problemów kadrowych w Ostrovii 1909 nadal nie brakuje. W sobotnim meczu nie mogli wystąpić Marek Szymanowski, Miłosz Nowicki, Jordan Kaczmarek ( wszyscy kontuzje), Łukasz Wiącek i Daniel Kaczmarek (obaj pauza za kartki). Na ławce rezerwowych zasiadła trójka juniorów młodszych z rocznika 2000. Do gry po miesięcznej pauzie wrócił natomiast Grzegorz Wachowiak. Obrońca ostrowskiej drużynie w 14 minucie otworzył wynik spotkania po dograniu Michała Giecza z rzutu rożnego. W 24 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Kempiński. Golkiper gości zdołał jednak odbić piłkę przed siebie. Dopadł do niej Damian Izydorski, ale zdaniem arbitra znalazł się na pozycji spalonej. W 37 minucie Szymon Gałczyński doprowadził do remisu. Po zmianie stron gra biało-czerwonych nie wyglądała najlepiej. Zespół z Koźmina w 56 minucie objął prowadzenie i umiejętnie bronił wyniku. W poprzeczkę trafił Michał Giecz. W końcowej fazie spotkania to przyjezdni mogli pokusić się o zdobycie kolejnych bramek. W ostrowskim zespole w rozgrywkach seniorskich zadebiutowali dwaj 17-latkowie Mateusz Ziemiański i Paweł Jasiński. DW Fot. Dawid Bilski Wynik Ostrovia 1909 - Biały Orzeł Koźmin 1:2 (1:1) Bramki: 1:0 Grzegorz Wachowiak (14'), 1:1 Szymon Gałczyński (37'), 1:2 Mikołaj Szulc (56') Ostrovia 1909: Bartosz Jankowski - Szymon Kasprzak (85' Mateusz Ziemiański), Jakub Jędrzejak, Grzegorz Wachowiak, Kamil Krawczyk, Damian Izydorski (89' Paweł Jasiński), Konrad Rusek, Kamil Dudkowski (55' Paweł Zadka), Maciej Kaniewski (50' Dominik Bartczak), Michał Giecz, Tomasz Kempiński.