×

Koszykówka: Amerykanki zagrały na zero

• 10.11.2018, 19:43 (aktualizacja 12.11.2018 09:37)
Ostrowianki przegrały ze Ślęzą Wrocław. W meczu tym zupełnie zawiodły koszykarki amerykańskie, które nie zdobyły nawet jednego punktu.

W meczu ze Ślęzą Wrocław ostrowianki skazywane były na sromotną porażkę. Tymczasem dziewczyny z Ostrowa rozpoczęły ten mecz z wielkim animuszem i po 2 minutach prowadziły 6:4. W początkowej fazie spotkania ostrowianki miały największe problemy z Cierra Burdick, która sama zdobywała punkty dla Ślęzy i do tego jeszcze zbierała piłki na atakowanej desce. Ale podopieczne Mirosława Trześniewskiego walczyły ambitnie i po 4 minutach wygrywały 9:6. Niestety, bardzo agresywna obrona spowodowała, że gospodynie szybko złapały pięć przewinień. Wrocławianki wykorzystywały tę sytuację. Faulowane zdobywały łatwe punkty z rzutów wolnych. Jeszcze po siedmiu minutach ostrowianki prowadziły 17:16, ale końcówka kwart należała już do Ślęzy, która po 10 minutach prowadziła 25:21. W drugiej odsłonie wrocławianki szybko wypracowały sobie ponad dziesięć punktów przewagi - w 14 minucie 34:23. Później było już tylko gorzej. Po przerwie wrocławianki spokojnie powiększały przewagę i ostatecznie wygrały bardzo wysoko 80:47.

W meczu tym kompletnie zawiodły Amerykanki. Rozgrywająca Jenna Burdette przebywała na parkiecie ponad 33 minuty i w tym czasie oddała pięć rzutów nie trafiając żadnego. Jej osiągnięcia to 1 zbiórka, 2 asysty, 3 faule, 4 straty i 2 przechwyty. Zupełnie nie radzi sobie w polskiej lidze Krystina King. Ta grająca na pozycji centra koszykarka oddała trzy rzuty, ale także nie trafiła do kosza. Trener patrząc na jej grę, szczególnie w obronie, miał kompletnie zszargane nerwy. W sumie trzymał ją na parkiecie tylko przez 9 minut, a obserwując szkoleniowca można było odnieś wrażenie, że mocno żałował, iż tak długo trzymał amerykankę na boisku. Myślę, że oczekiwania klubu wobec tych zawodniczek były znacznie większe.

Prezes Ostrovii Alicja Płóciennik pytana co zamierza zrobić w tej sytuacji stwierdziła krótko: ,,szukam rozwiązania’’.