×

Szachy: Szymon Skurniak– szkolnym mistrzem szachowym

• 7.11.2018, 11:03
Kaliszanin Szymon Skurniak, stanął na najwyższym stopniu podium podczas rozegranych w Katowicach Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół i Przedszkoli w szachach.

Turniej zorganizowany w katowickim Spodku, wyglądał imponująco. Wzięło w nim udział ponad 1500 zawodników z całej Polski, podzielonych na 20 grup.
W kategorii klas ósmych nie miał sobie równych 14-letni Szymon Skurniak ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Kaliszu, na co dzień reprezentujący również barwy Kaliskiego Towarzystwa Szachowego.

Spośród pozostałych kaliskich uczniów i zarazem zawodników KTS Kalisz, w kategorii klas piątych 13. miejsce zajęła Zuzanna Jędrzejewska, a 30. lokatę Julia Skurniak, obie ze Szkoły Podstawowej nr 24. W grupie klas pierwszych 25. miejsce wywalczył Wiktor Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Tekst: Karina Zachara, fot. KTS Kalisz