×

Koszykówka: Wisła zadecydowanie za silna

• 4.11.2018, 17:37
Wisła Kraków nie dała żadnych szans koszykarkom Ostrovii. Podopieczne Mirosława Trześniewskiego prowadziły tylko raz, w 1 minicie 4:3.

Koszykarki Ostrovii w meczu z Wisłą prowadziły tylko raz, w 1 minucie po rzucie Eweliny Jackowskiej 4:3. Później z minuty na minuty wzrastała przewaga krakowianek, które bardzo szybko zbudowały sobie przewagę. Po 10 minutach prowadziły już 27:14. W drugiej kwarcie ostrowianki pozwoliły, by rywali zdobyły już tylko 19 punktów. Niestety same w ataku także zdobyły mniej punktów niż w pierwszych dziesięciu minutach, bo tylko 9. Na przerwę podopieczne Mirosława Trześniewskiego schodziły przegrywając 23:46. Można śmiało powiedzieć, że w tym momencie było już po meczu. Jedyną niewiadomą były rozmiary porażki. Bo prawdę powiedziawszy, to już przed rozpoczęciem pojedynku faworyt był jeden, Wisła Kraków.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Dziewczyny z Ostrowa walczyły, ale nie miały większych szans z doświadczoną ekipą z Krakowa. Ostatecznie przegrały 46:92.
Niestety ten mecz pokazał, że Ostrovia nadal nie ma koszykarki mogącej powalczyć z najlepszymi zawodniczkami tej ligi pod koszami. Co prawda klub podpisał kontrakt z nową środkową, Kristiną King, ale póki co amerykanka nie błyszczy. W Krakowie ostrowianki przegrały walkę na tablicach bardzo wysoko - 24:53. BIN

Wisła Kraków - Ostrovia 92:46 (27:14, 19:9, 23:12, 23:11)
Ostrovia: Jackowska 14, Ossowska 11, Wajler 8, Joks 4, Podkańska 3, Jaworska 2, Motyl 2, King 2, Burdette 0, Nowicka 0.