×

Koszykówka: Olimpijczyk zwycięża na turnieju w Krnovie

• 12.09.2018, 10:52
Młodzi koszykarze z UKS SP 1 zajęli pierwsze miejsce na turnieju w Krnovie.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi koszykarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Na Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Chłopców w Krnovie ( Czechy ) zajęli pierwsze miejsce. W pierwszym dniu ostrowianie rozegrali trzy spotkania wygrywając wszystkie: z BK Krnov 64:53, BK Kromeriż 105:26 oraz BK Svitavy 79:33. W drugim dniu spotkali się w wielkim finale z zespołem, który zajął drugie miejsce czyli BK Krnov. Po bardzo dobrej grze ostrowianie zwyciężyli gospodarzy turnieju 74:36.

- Jestem zadowolony z postawy moich chłopców. Wyjechaliśmy w 16 osobowym składzie, gdyż chciałem sprawdzić wszystkich moich zawodników. Cały czas pracujemy nad obroną bo ona jest kluczem do zwycięstw. Wiele jeszcze wysiłku i potu wylanego na treningu przed nami , ale patrząc na naszą grę myślę , że idziemy w dobrym kierunku – powiedział po turnieju trener zespołu Piotr Twardowski „

Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Jakub Woźniak, a najlepszym zawodnikiem zespołu Alan Bartoszko.

Skład zespołu : Bartoszko Alan, Działoszyk Maksymilian, Rutecki Jacek, Kolenda Mateusz, Działoszyk Franciszek, Uciechowski Bartosz, Wojtczak Jakub, Jasiak Jakub, Smektała Aleksander, Bieganek Dominik, Waniak Antoni, Przytuła Kacper, Grobelny Grzegorz, Mikołajczyk Antoni, Woźniak Jakub.