×

Koszykówka: Wicemistrzostwo Polski dla BM Slam Stal

• 4.06.2018, 21:30 (aktualizacja 06.06.2018 07:40)
Koszykarze BM Slam Stal przegrali szósty mecz z Anwilem 65:73 i tym samym całą rozgrywkę o mistrzostwo Polski 2:4. Podopieczni Emila Rajkovića zostali wicemistrzami Polski. To największy sukces w historii ostrowskiego klubu.

Nie można powiedzieć, że koszykarze Stali oddali ten mecz. Wręcz przeciwnie. Rywale zaczęli spotkanie znakomicie i szybko wypracowali sobie ponad dziesięć punktów przewagi. Ostrowianie jednak nie zamierzali się poddawać. Mimo, że w ataku im nie szło najlepiej, to robili wszystko, by wyszarpać to zwycięstwo twardą grą w obronie. W 29 minucie po trafieniu Marca Cartera był remis 52:52, a po trzech kwartach było 54:54. Wydawało się, że wreszcie udało się dojść rywala i w czwartej kwarcie uda się graczy Anwilu złamać. I może tak by się stało, gdyby w szeregach zespołu z Włocławka nie grał Kamil Łączyński. Rozgrywający Anwilu trafił dwa razy za trzy, za dwa poprawił Jakub Wojciechowski i taka seria odebrała ostrowianom wiarę w zwycięstwo. Niby jeszcze próbowali, ale bez większego przekonania.

- Jesteśmy wicemistrzami Polski – mówi Emil Rajković, trener BM Slam Stal. – To wielki sukces klubu z Ostrowa. Rok temu cieszyliśmy się z brązowych medali, teraz mamy srebrne, a na złote przyjdzie czas. Klub będzie miał kolejny cel do zrealizowania.