×

Lekkoatletyka: Mistrzowska sztafeta

• 2.06.2018, 16:01 (aktualizacja 02.06.2018 16:05)
Zawodnicy Stali LA Ostrów w biegu sztafetowym 4x100 metrów w kategorii do lat 20 wywalczyli złoty medal mistrzostw Polski w Suwałkach.

Ostrowianie nie byli murowanym faworytem do złotego medalu. Byli jednak mocno zmotywowani, gdyż nie tak dawno ustanowili nowy rekord Ostrowa - 42,45 sek. To mocno ich utwierdziło, że mogą na mistrzostwach Polski stanąć na pudle. Biegacze Stali na mistrzostwach nie dali żadnych szans rywalom, a w ,,złotym'' biegu jeszcze poprawili rekord Ostrowa o 0,09 sek. Drugą sztafetę z Ciechanowa pokonali pokonali o ponad pół sekundy. W sztafecie Stali biegli: Patryk Wykrota,  Bartosz Losy,  Michał Tuczyński i Tomasz Jankowski. Trenerem jest Michał Walczak.
Mistrzowie Polski bardzo dobrze zaprezentowali się także w biegu sztafetowym 4x400 metrów. Trenerzy w składzie dokonali jednej zmiany. W miejsce Michała Tuczyńskiego wskoczył  do drużyny Michał Kalina. Tym razem ostrowianie wywalczyli drugie miejsce i mogli cieszyć się z tytułu wicemistrzów Polski. Michał Tuczyński, który tym razem wypadł z tej sztafety pobiegł w składzie drugiej drużyny, która zajęła ostatecznie siódme miejsce. Siódma sztafeta mistrzostw Polski biegła w składzie: Michał Tuczyński, Robert Kulesza, Przemysław Rychter i Dawid Borowski.
Natomiast w kategorii do lat 16 sztafeta Stali LA 4x100 metrów biegnąca  w składzie - Jakub Szymczak, Damian Drozdowski , Jakub Tuczyński  i Jakub Robotnikowski - wywalczyła brązowy medal z wynikiem 46,21 sek.