×

Kalisz: Wspólne śpiewanie ,,Roty’’ [WIDEO]

  • 29.05.2018, 08:30
Kalisz: Wspólne śpiewanie ,,Roty’’ [WIDEO]
Pod hasłem ,,Śpiewamy dla Polski’’ odbył się w Kaliszu, 27 maja, wielki plenerowy koncert chórów i orkiestr dętych OSP, na który zaprosił starosta kaliski Krzysztof Nosal.

Koncert zorganizowany został z kilku okazji: 110. rocznicy napisania przez Marię Konopnicką ,,Roty’’, 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, 200 – lecia Kaliskich Towarzystw Muzycznych. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 18.00 od mszy św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem J. E. Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, która odbyła się w Sanktuarium św. Józefa. Po uroczystościach kościelnych o godz. 19.00 wszyscy obecni przeszli na Plac św. Józefa, gdzie odbył się koncert, który rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Przypomniano postać Marii Konopnickiej, a następnie przystąpiono do ustanowienia rekordu Polski we wspólnym odśpiewaniu ,,Roty’’, w którym udział wzięło aż 1044 osoby. A to oznacza, że rekord został pobity.

MS

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe