×

Koszykówka: Przegrali bitwę, ale nadal prowadzą z Polskim Cukrem

• 15.05.2018, 19:49
Ostrowianie długo bili się w Toruniu o zwycięstwo, ale ostatecznie przegrali 78:84. Sędziowie odgwizadali graczaom Stali 28 przewinień, a gospodarzom 20. Dwa razy nie zareagowali na ewidentne przewinienia Cheikha Mbodja na Marcu Carterze. Widać było, że panowie z gwizdkami od samego początku starali się dmuchać na zimne, by czasem nie skrzywdzić gospodarzy.

Ostrowianie fantastycznie rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 10:2. Akcje podopiecznych Emila Rajkovića były szybkie, a do tego koszykarze BM Slam trafiali z dystansu. Z czasem gospodarze zaczęli trafiać do kosza i po pierwszej kwarcie Stal wygrywała już tylko 20:17. Co ciekawe, w pierwszych 10 minutach sędziowie odgwizdali tylko 3 przewinienia torunianom, a aż 8 koszykarzom z Ostrowa. W 12 minucie za trzy rzucał Aaron Johnson. Niestety nie trafił, a gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, trafili do kosza i po raz pierwszy wyszli w tym spotkaniu na prowadzenie 24:23. Ale gracze Stali zdawali sobie sprawę przed jaką stoją szansą i nie pozwolili, by rywale odjechali. Po 17 minutach prowadzili 35:32, by ostatecznie schodzić na przerwę z jednym ,,oczkiem'' zapasu 40:39. W trzeciej kwarcie gracze z Torunia w 23 minucie prowadzili nawet 50:42. Wydawało się, że mogą odskoczyć Stali. Ale wówczas wspaniałą serię zaliczyli ostrowianie, którzy doprowadzili do remisu 52:52, a później wyszli na prowadzenie 65:63. O wszystkim decydowała więc ostatnia kwarta. Na pięć minut przed końcem spotkania dwóch graczy BM Slam miało na swoim koncie po cztery przewinienia - Marc Carter i Stephen Holt.  Niestety w tej części trochę słabiej zawodnicy Stali zaprezentowali się w ataku i wykorzystali to gospodarze, którzy w samej końcówce okazali się lepsi i to oni ostatecznie wygrali 84:78.