Koszykówka: Zafundowali Polpharmie wielkie lanie

Koszykarze BM Slam Stal rozbili Polpharmę Starogard Gdański 106:67. Ostrowianie już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 11 punktów - 27:16. W kolejnych odsłonach już tylko powiększali swoją przewagę.

Podopieczni Emila Rajkovića doskonale zdawali sobie sprawę, że wygrana z Polphamą przybliży ich do upragnionego drugiego miejsca po rundzie zasadniczej. Dlatego wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani. Od pierwszych minut rzucili się na rywala i nie pozwolili ani razu wyjść mu na prowadzenie. W drugiej kwarcie wręcz zdemolowali gospodarzy wygrywając ją aż 33:13. Ostrowianie mieli w tym dniu fantastycznie ustawione celowniki. Za trzy trafiali ze skutecznością aż 77 proc. - 17?22. W tym elemencie byli skuteczniejsi niż z linii rzutów wolnych, gdyż te trafili 15/24 - 62 proc. Wygrali także zbiórki. Co ważne trener dał już szansę Adamowi Łapecie, który z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. Widać było, że jeszcze oszczędza kontuzjowaną rękę, ale i tak zdobył 8 punktów i dorzucił 5 zbiórek. W meczu tym swoje umiejętności strzeleckie zaprezentował Holt, który z gry zaliczył skuteczność 66 proc., a w sumie zdobył 15 punktów.