Koszykówka: Już kupowali bilety do Krakowa...

Czy wygrywając po 23 minutach różnicą 29 punktów można przegrać mecz? Okazuje się, że jest to możliwe. Gracze Stali Kosz Ostrów roztrwonili tak wysoką przewagę. Pozwolili, by gracze AZS AGH Kraków doprowadzili do dogrywki, a w niej rozbili podopiecznych Mikołaja Czai.

Koszykarze Stali rozpoczęli mecz rewelacyjnie. Już po pierwszej kwarcie prowadzili 25:19. Później było jeszcze lepiej. Można śmiało powiedzieć, że w drugiej odsłonie rywale z Krakowa byli tylko tłem. Na parkiecie dzielili i rządzili podopieczni Mikołaja Czai. Po 20 minutach prowadzili już 52:31. Gdy po przerwie w 23 minucie ostrowianie powiększyli swoją przewagę do 29 punktów - 62:33 - wydawało się, że można już zamawiać bilety na wyjazd do Krakowa na trzeci mecz, decydujący o awansie do kolejnej rundy play off. Tymczasem od tego momentu gra Stali kompletnie się załamała. Ostrowianie mieli spore problemy z obroną na całym boisku krakowian. A koszykarze AZS z minuty na minutę zmniejszali swoje straty, by na osiem sekund przed końcową syreną doprowadzić do remisu 80:80. Ostatnia akcja należała go gospodarzy, ale niestety nie zdołali zdobyć decydujących punktów. Piłka dobijana przez Patryka Marka równo z syreną nie wpadła do kosza. W dogrywce ostrowianie nie mieli już nic do powiedzenia. Akademicy bez problemów zapewnili sobie zwycięstwo 97:88.

Trudno zwalić winę za porażkę na zmęczenie graczy. Trener Mikołaj Czaja korzystał w tym spotkaniu z usług dziewięciu zawodników, a szkoleniowiec z Krakowa wypuścił do boju dziesięciu zawodników. Niestety, ostrowianie prowadząc tak wysoko uznali, że mecz jest już wygrany. Starali się grać długie akcje, by spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca. Ale to nie była dobra taktyka, gdyż zaczęli grać zbyt indywidualnie. Przegrywając mecz z AZS AGH Kraków zakończyli sezon.
BIN

Wyniki
KS Stal Kosz Ostrów - AZS AGH Kraków 88:97 (25:19, 27:12, 18:21, 10:28, d. 8:17)
Stal: Olejnik 18, Wojciechowski 18, Ziółkowski 17, Marek 16, Zyber 16, Rosik 16, Spała 12, Glapa 3, Radzik 2.