Powiat Kaliski: Polacy w świecie! II miejsce Aleksandry Górskiej!

Powiat Kaliski: Polacy w świecie! II miejsce Aleksandry Górskiej! UG Lisków
II miejsce Aleksandry Górskiej – uczennicy Szkoły Podstawowej w Liskowie w wojewódzkim konkursie plastycznym „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”.

Aleksandra Górska – uczennica klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Liskowie wzięła udział w konkursie plastycznym zorganizowany przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego pn. „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej” i zajęła II miejsce. Do komisji konkursowej wpłynęło ponad 500 prac, spośród których 80 zostało wyróżnionych. Nagrody odebrała 23 marca podczas XII Targów Edukacyjnych. Koordynatorem konkursu był Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Głównym celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania historią sławnych Polaków wśród uczniów. Oprócz tego, udział w nim miał przybliżyć historię, geografię i kulturę kraju, w którym Polacy zasłynęli. W tym roku tematem konkursu był "Polacy w Bretanii".

Mateusz Kurzaj

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe