×

Koszykówka: Stal lepsza od WKK

• 11.03.2018, 18:33
Koszykarze Stali Kosz Ostrów pokonali WKK Wrocław 75:49 i zakończyli sezon zasadniczy na czwartym miejscu.

Mecz z WKK Wrocław nie miał większego znaczenia do ostatecznego układu tabeli. Gracze z Ostrowa zdawali sobie sprawę, że nawet przegrywając mają zapewnione czwarte miejsce po sezonie zasadniczym. Ale podopieczni Mikołaja Czai nie zamierzali odpuszczać i od pierwszych minut robili wszystko, by wypracować sobie przewagę. Pierwszą kwartę wygrali różnicą dziesięciu punktów - 22:12. Dzięki temu zapewnili sobie spokój i mogli kontrolować wydarzenia na parkiecie. W drugiej kwarcie ostrowianie już nie forsowali tempa. Spokojnie utrzymali dziesięć punktów przewagi z pierwszej odsłony - 39:29. Po przerwie ostrowianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Zdobyli siedem punktów nie tracąc żadnego i wygrywali już 46:29. Koszykarze Stali powoli ale systematycznie budowali swoją przewagę. Po 30 minutach ostrowianie prowadzili już 59:37 i można było śmiało powiedzieć, że było po meczu. W ostatnich dziesięciu minutach ostrowianie jeszcze powiększyli przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 75:49.

WKK Wrocław - Stal Kosz Ostrów 49:75 (12:22, 17:17, 8:20, 12:16)
Stal: Rosik 15, M. Spała 14, Glapa 13, Ziółkowski 9, Marek 9, Olejnik 6, Radzik 4, Wojciechowski 3, Jezierski 2, Woźnicki 0, Zaworski 0.