Koszykówka: RoZbili Szkło

Pierwsza kwarta, w której koszykarze BM Slam Stal Ostrów zdemolowali Miasto Szkła Krosno aż 29:11, ustawiła całe spotkanie. Ostatecznie podopieczni Emila Rajkovića wygrali 96:60.

Do Krosna koszykarze BM Slam Stal jechali po zwycięstwo. Bez dwóch zdań ostrowianie byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Ale każdy z graczy zdawał sobie sprawę, że od pierwszych minut trzeba być bardzo skoncentrowanym, gdyż nikt nie podaruje im zwycięstwa. Tym bardziej, że gospodarze we własnej hali są groźni. Jednak wszystkie najsilniejsze ekipy z ekstraklasy przywoziły z Krosna komplet punktów. Na parkiecie Miasta Szkła wygrywali: Anwil Włocławek 88:57, MKS Dąbrowa Górnicza 84:80, Start Lublin 71:69, Rosa Radom 103:85, Polski Cukier Toruń 91:76.
- Do każdego spotkania podchodzimy tak, jakbyśmy grali o mistrzostwo - mówi Emil Rajković, trener BM Slam Stal Ostrów. - Wchodzimy w decydującą fazę rundy zasadniczej i każdy mecz jest bardzo ważny.

Ostrowianie rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:2. Bardzo szybko cztery punkty zdobył Michał Chyliński, a dwa kolejne z rzutów wolnych dorzucił Jure Skifić. Widać było, że Chyliński czuje się dobrze w hali w Krośnie, bo za moment dorzucił trójkę i Stal wygrywała 15:5 po 4 minutach gry. Wspaniała gra w pierwszej kwarcie koszykarzy z Ostrowa zupełnie zaskoczyła gospodarzy. Po trójce Łukasza Majewskiego było już 20:5. Po siedmiu minutach gry szkoleniowiec BM Slam posadził całą piątkę, która zaczynała mecz na ławce rezerwowych. Druga piątka, jeśli można tak mówić, spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie i po 10 minutach Stal wygrywała 29:11. W drugiej odsłonie gracze BM Slam nadal dominowali. Po rzucie za trzy Jure Skifića przewaga wzrosła już do 22 punktów - 36:14. Chwilę później trójką popisał Aaron Johnson, który chyba pozazdrościł kolegom i prowadzenie ostrowian wzrosło aż do 25 punktów - 39:14. Gospodarze nie mieli nic do powiedzenia w pierwszej połowie. Do szatni drużyny schodziły przy prowadzeniu Stali 48:28.

Po zmianie stron gracze BM Slam dalej spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i wygrali aż 96:60. Warto dodać, że koszykarze BM Slam zanotowali fantastyczną skuteczność rzutów za dwa, na 31 oddanych rzutów trafili 28, co daje skuteczność 90 proc. Dobrze dzielili się piłką zaliczając aż 23 aststy, a do tego dorzy-ucili 14 przechwytów.