Powiat Kaliski: Pożar hali produkcyjnej w Zbiersku

Powiat Kaliski: Pożar hali produkcyjnej w Zbiersku
Dzisiaj, 13 lutego, około godz. 8.45 w Zbiersku gm. Stawiszyn doszło do pożaru w hali produkcyjnej, zakładu zajmującego się wyrobem kartonowej płyty falistej. Pożar wybuchł w urządzeniu do prasowania odpadów poprodukcyjnych. Pracownicy podejmowali próby zagaszenia źródła pożaru poprzez podawanie proszków gaśniczych z gaśnic proszkowych.

Strażacy pracowali w aparatach chroniące drogi oddechowe. Podali prąd wody w miejsce pożaru, a po zbiciu temperatury i zmniejszeniu intensywności wydobywającego dymu, rozpoczęto demontowanie blach, w celu dostania się do zarzewi ognia. Po wykonaniu dostępu, stwierdzono żarzącą się zbryloną warstwę rozdrobnionych odpadów kartonowych, a także pyłu. Następnie przystąpiono do wygarniania tych pozostałości, przy jednoczesnym przelewaniu wodą. W działaniach korzystano z kamery termowizyjnej, a także detektora napięcia oraz wykonano pomiary detektorem wielogazowym, w celu wykrycia występowania substancji szkodliwych w powietrzu.

W działaniach, które trwały około 1,5 godz. wzięły udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych ze Zbierska i Stawiszyna.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Radosław Marek 

Mateusz Kurzaj

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe