×

Koszykówka: BM Slam Stal ogrywa Asseco po dogrywce

• 12.02.2018, 21:12
Po pierwszej połowie ostrowianie mieli już 9 punktów przewagi. Niestety w trzeciej kwarcie gospodarze ,,rozstrzelali'' ostrowian trafiając aż siedem razy za trzy punkty. Ale gracze BM Slam się nie poddali. W ostatniej sekundzie doprowadzili do dogrywki i ostatecznie pokonali Asseco Gdynię 79:78.

Na mecz z Asseco w składzie drużyny z Ostrowa znalazł się Marc Carter. Trener Emil Rajković zapowiadał, że w trakcie meczu zadecyduje, czy skorzysta z usług amerykańskiego strzelca. Nikt bowiem z Ostrowie nie chce narażać zdrowia tego gracza.
- Zobaczymy jak potoczą się losy spotkania - mówił trener BM Slam Stal.

Mecz rozpoczął się od rzutu za trzy Dariusza Wyki. Szybko jednak ostrowianie doprowadzili do wyrównania, a w 6 minucie prowadzili 8:7. Ostatecznie po 10 minutach był remis 17:17. W pierwszej kwarcie koszykarze z Ostrowa całkiem dobrze radzili sobie w obronie, gdyż rywale z gry trafiali ledwie z 21 proc. skutecznością. Z drugiej jednak strony sami mieli także problemy w ataku, gdyż trafiali z gry ze skutecznością 36 proc. Druga odsłona także była bardzo wyrównana. Gracze obu zespołów doskonale zdawali sobie sprawę ze stawki tego pojedynku. Gospodarze walczyli, by zachować realne szanse na grę w play off. Natomiast ostrowianie liczyli na to, że zmniejszą straty do czwartegi w tabeli MKS-u Dąbrowa Górnicza. Po 16 minutach BM Slam prowadził, ale tylko 22:21. Chwilę później za trzy trafił Jure Skofić i ostrowianie wygrywali 25:21. Końcówka drugiej kwarty była bardzo dobra w wykonaniu podopiecznych Emila Rajković. Za trzy ponownie trafił Jure Skifić, a za moment jego wyczyn powtórzył Michał Chyliński i Stal prowadziła w 19 minucie 33:24.

W pierwszej połowie ostrowianie bardzo dobrze pilnowali graczy rzucających za trzy punkty. Praktycznie nie mieli oni okazji, by oddawać rzuty z czystych pozycji. Efekt był taki, że koszykarze Asseco na 15 prób trafili tylko raz. Rywali trzymali w miarę dobry dla siebie wynik tylko dlatego, że aż 16 razy rzucali rzuty wolne, z których zdobyli 11 punktów. Tymczasem ostrowianie oddali tylko cztery wolne, a trafili dwa.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli trafiać z dystansu i szybko zmniejszyli straty do pięciu punktów - 30:35. Coraz lepiej radził sobie Krzysztof Szubarga, który po swoich szybkich wejściach pod kosz zdobywał raz za razem punkty. W 25 minucie po stracie Mateusza Kostrzewskiego stalowcy prowadzili już tylko 38:36, a w 17 minucie na tablicy wyników pojawił się remis 41:41. Po trzech kwartach Stal przegrywała 51:54. Niestety w tej części meczu ostrowianie pozwolili, by rywale trafili aż siedem razy za trzy i to dzięki temu odrobili wszystkie straty i wyszli na prowadzenie.

Ostatnią kwartę ostrowianie zaczęli źle. Rywale ponownie trafili za trzy. Koszykarze z Ostrowa bili się jednak do ostatnich sekund o zwycięstwo. Na minutę przed końcową syreną tracili do rywali tylko dwa ,,oczka'' - 65:67 i wszystko było jeszcze możliwe. Gdy zegar pokazywał 10 sekund do końca meczu Stal trafiła tylko jeden punkt - 69:70. Jakub Garbacz trafił tylko jeden rzut osobisty, a prawie równo z syreną rzucił za dwa Jure Skifić i doprowadził do remisu 71:71 i do dogrywki.

I ponownie w tej części gospodarze dalej bombardowali kosz Stali trójkami. Po takim właśnie rzucie w 43 minucie prowadzili 78:75. Ostrowianie odpowiedzieli wsadami Adama Łapety i na 20 sekund przed końcem wygrywali 79:78. Gospodarze próbowali jeszcze przechylić szalę zwycięstwa kolejną trójką, ale Przemysła Żołnierewicz spudłował. Tym samym komplet punktów pojechał do Ostrowa.