Powiat Kaliski: Zebrali ponad 36 tys. złotych!

Powiat Kaliski: Zebrali ponad 36 tys. złotych! Michał Marszałkowski
Rekordową sumę pieniędzy, bo 36 tys. złotych zebrali uczniowie z Kalisza i powiatu kaliskiego podczas Kaliskich Imprezach Zamkniętych.

W Kaliskich Imprezach Zamkniętych, które odbywały się przez trzy dni w 43 szkołach w Kaliszu i powiecie kaliskim, uczestniczyło 147 wolontariuszy. Wszyscy działali i zbierali pięniądze na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a efekt ich działań przerósł najśmielsze oczekiwania. Udało się zebrać dokładnie 36 072,02 złotych i to najwyższa suma, jaką udało się zebrać do tej pory, podczas Kaliskich Imprezach Zamkniętych.
Podczas podsumowania, które odbyło się w reprezentatywnej sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu, organizatorzy podziękowali wolontariuszom za wielkie serce i udział w kweście poprzedzającej finał WOŚP. 
Do rekordowej kwoty przyczyniło się wiele osób, ale na wyjątkową uwagę zasługują druhowie OSP w Koźminku, którym udało się zebrać 5 589,42 złotych. Była to najwyższa kwota zebrana przez jedną placówkę podczas tegorocznych kwest. 
Miejsce podsumowania tegorocznej edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych, to również wybór nieprzypadkowy, ponieważ w siedzibie Starosty Kaliskiego mieści się Sztab 1862 , który koordynował całe wydarzenie. 
Warto przypomnieć, że trzy dni po zakończeniu kwest, spod budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu wystartowała 18. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów, która popędziła prosto do Warszawy, by podczas Finału WOŚP zaprezentować symboliczny czek z uwidocznioną kwotą zebraną podczas Kaliskich Imprez Zamkniętych.
- Sztafeta Cyklistów jeździ do Jurka Owsiaka nieprzerwanie już od 18 lat - przyznał uradowany Szef Sztabu 1862, Bronisław Krakus. - W tym czasie zmieniała swoją formę, ale bardzo się cieszę, bo z roku na rok liczba uczestników sztafety nieustannie się zwiększa. Zaczynaliśmy od czterech osób, a teraz jeżdzą po dwie osoby w jednej zmianie. W tym roku łącznie pojechała natomiast rekordowa liczba 11 cyklistów, co niezmiernie mnie cieszy.
Przypomnijmy, że pieniążki zebrane przez uczniów oraz wolontariuszy podczas Kaliskich Imprez Zamkniętych zasiliły konto Fundacji WOŚP, która w tym roku przeznacza zebraną kwotę na rzecz „wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Warto zaznaczyć, że podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano aż 81 423 542 złotych.
 

Mateusz Kurzaj
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe