Koszykówka: Zrobili swoje. Koszykarze BM Slam lepsi od Miasta Szkła

Koszykarze BM Slam Stal Ostrów pokonali Miasto Szkła Krosno 82:66. Ostrowianie przez całe 40 minut kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Ostrowianie nie narzucili od początku jakiegoś szaleńczego tempa. Grali spokojnie, bardzo często, kto wie czy nie za często, kończyli swoje akcje rzutami za trzy punkty. Tylko w pierwszej połowie oddali takich prób aż 18, z czego 5 razy trafili. Mimo tych wielu szalonych akcji cały czas mieli ten mecz pod kontrolą. Gdy tylko rywal zmniejszył straty, to sprawy w swoje ręce brał Aaron Johnson, który albo zdobywał punkty szybkimi wejściami pod kosza, albo dogrywał piłkę do lepiej ustawionych kolegów. Po przerwie gospodarze zagrali trochę szybciej, więcej piłek dogrywali do swoich wysokich graczy i spokojnie budowali swoją przewagę.
- Ten mecz musieliśmy wygrać i zrobiliśmy co do nas należało - stwierdził po spotkaniu trener Emil Rajković. - Od jutra zaczynamy przygotowania do meczu z Asseco. Do Gdyni pojedziemy po zwycięstwo.