×

Powiat Kaliski: Na naukowej wystawie Body Worlds

Powiat Kaliski: Na naukowej wystawie Body Worlds SP Zakrzyn
Wczesnym rankiem 4 stycznia br. uczniowie klas 5, 6 i 7 pod opieką wychowawczyń Pauliny Kinder-Filipiak i Anny Machelak wyruszyli pociągiem do poznańskiej Galerii Pestka. Podziwiali tam najliczniej odwiedzaną wystawę świata Body Worlds autorstwa dr. Gunthera von Hagensa.

Body Worlds to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą podziwiało już 45 milionów ludzi na świecie. Nie tam zabrakło tam uczniów z Liskowa.

Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji (proces preparacji polegający na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów i nasyceniu ich odpowiednimi polimerami, co powoduje zatrzymanie ich rozkładu, zachowany zostaje jednak ich kształt i kolor) uczniowie mogli obejrzeć wewnętrzne piękno ludzkiego ciała i zajrzeć do najskrytszych zakamarków naszego organizmu. Cenne informacje przekazane przez przewodnika oraz ciekawy sposób przekazu wiedzy sprawiły, że walory edukacyjne uczestnictwa w tej wystawie są szczególnie ważne. To była wyjątkowa i niepowtarzalna forma edukacji oraz refleksji nad kondycją i zdrowiem współczesnego człowieka.

Po wystawie wypełnieni troską o formę własnego organizmu uczniowie przemierzyli pieszo wiele ulic Poznania. Wracali zmęczeni, ale pełni emocji i wrażeń. Każdy deklarował chęć powtórzenia takiej wycieczki.

Mateusz Kurzaj

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe