×

Koszykówka: Postraszyły gorzowianki

Koszykarki Ostrovii przegrały na wyjeździe z AZS Gorzów Wielkopolski 81:85.

Na mecz do Gorzowa Wielkopolskiego drużyna Ostrovii pojechała z nową koszykarką. Klub podpisał bowiem w ostatnim czasie kontrakt z Ditą Rozenberga. 25-letnia skrzydłowa związała się z Ostrovią do końca obecnych rozgrywek. Jej koszykarskie umiejętności wysoko ocenił trener ostrowskiej drużyny Vadim Czeczuro.
- Jest silna i potrafi ustać pod koszem - mówi Vadim Czeczuro. - Do tego jest bardzo szybka, a jej dynamiczne wejścia pod kosza będą sprawiać rywalkom sporo problemów.

W pojedynku z AZS Gorzów dziewczyny z Ostrowa nie były faworytkami. Na inaugurację ligowych rozgrywek przegrały we własnej hali z gorzowiankami 49:78. Ale od tego czasu wiele się zmieniło. Podopieczne Vadima Czeczury grają ostatnio znacznie lepiej niż na początku sezonu. Poza tym jadąc do Gorzowa nie miały nic do stracenia. I rzeczywiście dziewczyny walczył przez całe 40 minut i cały czas były bardzo blisko rywalek. Co prawda po 20 minutach przegrywały 42:52, ale nie była to strata, której nie można odrobić. Po przerwie ostrowianki dalej biły się o każdą piłkę. Z bardzo dobrej strony pokazała się nowa zawodniczka Dita Rozenberga, która zdobyła 14 punktów na bardzo dobrej skuteczności z gry - 57,1 proc. Do tego zaliczyła 4 asysty i po jednym bloku i przechwycie.
Po trzech kwartach gospodynie nadal utrzymywały przewagę dziesięciu punktów. Jednak w ostatniej odsłonie nie mające nic do stracenia koszykarki z Ostrowa zaczęły odrabiać straty. W 33 minucie traciły już tylko pięć ,,oczek'' - 67:73. Na trzy minuty przed końcową syreną strata wynosiła cztery punkty - 76:80. Niestety mimo ambitnej pogoni nie udało się złamać gorzowianek. Jednak podopieczne Vadima Czeczury pokazały, że w rundzie rewanżowej mogą sprawić nie jedną niespodziankę.

Już w najbliższą sobotę, 13 grudnia, koszykarki Ostrovii we własnej hali zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Jeśli dziewczyny z Ostrowa marzą, by powalczyć o awans do play off, to pojedynek ten muszą wybrać.