×

Powiat Ostrowski: Rekordowe lepienie pierogów!

  • 7.12.2017, 12:54
Powiat Ostrowski: Rekordowe lepienie pierogów!
Mieszkańcy wsi Ligota ulepili rekordową ilość pierogów.

Liczą wyjściową było 2017 dlatego, że kończy się właśnie 2017 rok i chcieli w ten sposób uczcić to wydarzenie. W sali wiejskiej pracowali wszyscy z równym zaangażowaniem i starsi i młodsi mieszkańcy Ligoty. Do tego licznego grona dołączył także burmistrz Gminy i Miasta Raszków, Jacek Bartczak.
Lepienie szło tak sprawnie, że po skrupulatnym policzeniu okazało się, że zostało ulepionych 2236 pierogów! W ten sposób został ustanowiony rekord dla miejscowości Ligota. Uczestnicy tego przedsięwzięcia zużyli do tego około 35 kg mąki, po 20 kg farszu na pierogi ruskie oraz kapustą i grzybami i 5 kg słodkiego farszu serowego. Po zakończonej miłej pracy przyszedł czas na kolację, podczas której każdy mógł zjeść niezliczoną ilość pierogów.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe