×

Kalisz: Wolność bez nałogów po raz XVII - finał konkursu

  • 7.12.2017, 09:13
Kalisz: Wolność bez nałogów po raz XVII - finał konkursu MDK
Etiudą "...o samotności w sieci" w wykonaniu Teatru POBOCZE MDK rozpoczęło się uroczyste podsumowanie XVII edycji Konkursu Plastycznego WOLNOŚĆ BEZ NAŁOGÓW. To wspólne przedsięwzięcie Młodzieżowego Domu Kultury i Miasta Kalisza, któremu od trzech lat partneruje również Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

Spośród 260 prac, nadesłanych na konkurs z 27 kaliskich szkół i placówek, jury przyznało 18 równorzędnych nagród i 26 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych i piątej dla osób z niepełnosprawnością (wyniki konkursu w załączonym protokole).

Wszystkie wybrane prace można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Galerii SZATNIA MDK, którą wspólnie otworzyły Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza i Beata Paszak dyrektor MDK oraz Janusz Sibiński, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu. Na uroczystości nie brakło laureatów konkursu i ich opiekunów artystycznych.

Na młodych artystów czekało wiele niespodzianek: pamiątkowe dyplomy, nagrody i kalendarze na 2018 rok, których ozdobą jest kilkanaście prac najtrafniej oddających temat konkursu: profilaktykę uzależnień oraz promocję zdrowego stylu życia. Obecne na wernisażu policjantki rozlosowały pluszowe miśki, które trafiły do najmłodszych autorów prac. Opiekunki galerii zaprosiły uczestników konkursu do "słodkiego baru".

Wystawę "Wolność bez nałogów" można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury do końca grudnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy placówki. Wstęp jest wolny.

Oprac. MDK w Kaliszu

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe