×

Powiat Ostrowski: ,,Spełniamy nasze marzenia" w Strzyżewie

  • 6.12.2017, 13:27
Powiat Ostrowski: ,,Spełniamy nasze marzenia
W Strzyżewie uroczyście podsumowano projekt ,,Spełniamy nasze marzenia" i oddano do użytku centrum rekreacji.

Szczegóły na temat zrealizowanych zadań przedstawiła wiceprzewodnicząca Rady Gminy Sieroszewice, a zarazem sołtys Strzyżewa Bernadeta Biała. Stworzone centrum rekreacji zostało sfinansowane z budżetu gminy Sieroszewice i budżetu Urzędu Marszałkowskiego oraz wkładu własnego mieszkańców. W listopadzie zakończyła się realizacja zadania pod nazwą Modernizacja centrum wsi Strzyżew - ,,Spełniamy nasze marzenia" realizowanego w ramach VII edycji konkursu ,,Pięknieje Wielkopolska Wieś". W ramach projektu zakupiono: 3 urządzenia do siłowni zewnętrznej oraz regulamin korzystania z siłowni, 3 kosze na śmieci, 6 urządzeń na plac zabaw dla dzieci oraz regulamin placu zabaw i grill narożny. Zrealizowany projekt zawierał również wykonanie utwardzenia pod grill, wykonanie parkingu przy sali wiejskiej oraz wykonanie przy parkingu ozdobnej nawierzchni z kamienia narzutowego. Na potrzeby realizacji wspomnianych zadań zakupiono kostkę brukową, krawężniki kamień narzutowy oraz stabilizację betonową do wykonania podbudowy pod kostkę i krawężniki. W ramach zadeklarowanego wkładu własnego w postaci pracy własnej, pracy sprzętu oraz ofiarowanych materiałów, mieszkańcy wykonali samodzielnie korytowanie i podbudowę pod krawężniki i kostkę brukową parkingu, wykonali korytowanie i podbudowę pod nawierzchnie z kostki brukowej pod grillem, położyli samodzielnie kostkę brukową na parkingu i pod grill oraz ułożyli krawężnik. W okolicy grilla Grupa Odnowy Wsi samodzielnie wykonała z własnego drewna 10 ławek z bali. Przy realizacji projektu brało udział 29 mieszkańców Strzyżewa, którzy łącznie przepracowali ponad 394 godzin.

W swoim wystąpieniu sołtys Bernadeta Biała podziękowała wszystkim, którzy wspierali te przedsięwzięcia. Słowa wdzięczności skierowała do wójta Czesława Berkowskiego, zastępcy wójta Ryszarda Boducha, sekretarz Mirosławy Busza, skarbnik Teresy Grzeszczyk i pracownika urzędu Romana Sodolskiego, który koordynował projekt, radnych gminy Sieroszewice, a przede wszystkim mieszkańców Strzyżewa zaangażowanych w to dzieło.

Wójt podkreślał, że inwestycje udało się zrealizować dzięki dobrej współpracy między Urzędem Gminy Sieroszewice, Urzędem Marszałkowskim i Grupą Odnowy Wsi Strzyżew.
- Ten program w dobry sposób aktywizuje mieszkańców. Bardzo dziękuję mieszkańcom za osobiste zaangażowanie i wkład. Dzięki temu pięknieje wieś. Gorące podziękowania także dla pani sołtys, która jest całym motorem tych przedsięwzięć i ta dobra współpraca z mieszkańcami powoduje sukcesy - powiedział Czesław Berkowski.
EK

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe