Koszykówka: Niesamowita pogoń po fatalnej pierwszej kwarcie

Po fatalnej pierwszej kwarcie, którą ostrowianki przegrały aż 4:21, w kolejnych odrobiły straty i mocno postraszyły gdynianki. Do zwycięstwa gospodynie poprowadziła Kahleah Copper, która zdobyła aż 27 punktów i do tego dorzuciła 6 zbiórek.

Koszykarki Basketu bardzo szybko wypracowały sobie przewagę. Po trafieniu Kahleah Copper prowadziły 11:4. W tej sytuacji szkoleniowiec Ostrovii musiał szybko poprosić o czas. Niestety, rozmowa Vadima Czeczury z koszykarkami nie przyniosła żadnych efektów. Dziewczyny z Ostrowa miały spore problemy ze skutecznością. Ostatecznie pierwszą kwartę przegrały aż 4:21. W drugiej odsłonie gra się już wyrównała, a ostrowianki zdołały odrobić dwa punkty. Ale dopiero po przerwie zawodniczki Ostrovii pokazały, że potrafią grać w koszykówkę i walczyć z silniejszymi rywalkami. Biły się o każdą piłkę i w 27 minucie po celnym trafieniu za trzy Katarzyny Motyl traciły do gospodyń już tylko cztery punkty - 42:46. W tym momencie ostrowianki uwierzyły, że wygrana w Gdyni jest możliwa. Ostatnią, czwartą kwartę zaczynały mając nadal cztery punkty straty - 48:52. Przez ostatnie dziesięć minut podopieczne Vadima Czeczury były w grze, ale zmęczone pogonią w trzeciej kwarcie nie zdołały przełamać rywalek i wywalczyć zwycięstwa. A na 30 sekund przed końcem meczu do odrobienia były tylko trzy punkty - 62:65.