Koszykówka: BM Slam lepszy od wicemistrzów Polski

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń prowadzili w Ostrowie przez blisko trzy kwarty. Ale to ostrowianie opuszczali parkiet z tarczą, pokonując wicemistrzów Polski 76:70.

Ostrowianie wyszli na parkiet mocno rozkojarzeni. Wydawało im się, że we własnej hali uda im się pokonać torunian bez specjalnego wysiłku. Można śmiało powiedzieć, że pierwszą kwartę po prostu przespali. W przerwie trener Emil Rajković musiał chyba powiedzieć wiele ostrych słów pod adresem swoich graczy, gdyż ci wreszcie zaczęli bić się o każdą piłkę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Przez cztery minuty drugiej odsłony zdobyli 11 punktów tracąc tylko 3 i tym samym tracili do rywali już tylko 1 ,,oczko'' - 25:26. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana, ale to goście cały czas mieli kilka punktów przewagi. Dopiero w 35 minucie po wsadzie Adama Łapety koszykarze Stali wyszli na prowadzenie 60:59. Później prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie i na 1 minutę i 23 sekundy przed końcem meczu był remis 64:64. W kolejnej akcji faulowany był Aaron Johnson, który pewnie wykonał dwa rzuty wolne. Chwilę później to samo zrobił Kamil Gruszecki i znów był remis. Ostatnia minuta ciągnęła się w nieskończoność. Na linii rzutów wolnych ponownie stanął Aaron Johnson, ale trafił tylko raz. Na szczęście zebrał piłkę po swoim pudle i dorzucił dwa punkty wyprowadzając BM Slam na prowadzenie 69:66. To była decydująca akcja meczu. Zdenerwowani goście zgubili piłkę, a kolejne dwa punkty dorzucił DJ Richardson, a za moment po kolejnej straci torunian trafił Michał Chyliński. Na koniec jeszcze trójką popisał się pierwszy rozgrywający Stali i było po meczu.

W spotkaniu tym w barwach Stali zadebiutował Kevinn Pinkney, który zdobył 4 punkty i zaliczył 3 zbiórki. Widać było, że nie miał czasu by zaklimatyzować się w Polsce, gdyż chwilami był bardzo zagubiony. Ale z meczu na mecz na pewno będzie grał coraz lepiej. Powinien był dużym wzmocnieniem drużyny z Ostrowa.