Koszykówka: Sudety lepsze od Stali. Fatalna trzecia kwarta

Po fatalnej trzeciej kwarcie, w której gracze Stali zdobyli tylko 6 punktów, w ostatniej odsłonie nie zdołali odrobić już strat i przegrali z Sudetami Jelenia Góra 72:76.

Koszykarze Stali bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek w Jeleniej Górze. Po 6 minutach prowadzili już 22:11. Bardzo dobrze radził sobie Przemysław Galewski, który w tym czasie miał już na swoim koncie osiem punktów. Niestety, w końcówce pierwszej kwarty w spranie działającej ,,maszynie'' z Ostrowa coś się zacięło. Przez cztery minuty podopieczni Mikołaja Czai zdobyli 3 punkty tracąc 12 i po dziesięciu minutach gry prowadzili z Sudetami tylko 25:23. W drugiej kwarcie do zdobywania punktów włączył się Łukasz Olejnik i 13 minucie ostrowianie wygrywali 33:27. Jednak gospodarze nie pozwolili, by koszykarze Stali zbudowali sobie znaczącą przewagę. Na przerwę gracze z Ostrowa schodzili prowadząc ledwie jednym punktem - 41:40. Od początku trzeciej odsłony koszykarze Sudetów ostro ruszyli do ataku i w 25 minucie wyszli na prowadzenie 51:47. Niestety, ostrowianie w tej części meczu zaprezentowali się fatalnie. Zdobyli ledwie 6 punktów i po 30 minutach przegrywali 47:55. W ostatniej odsłonie koszykarze Stali starali się odmienić losy tego pojedynku, ale im się nie udało.