×

Powiat Kaliski: Szachowy Mistrz Polski Rolników

  • 29.11.2017, 14:59
Powiat Kaliski: Szachowy Mistrz Polski Rolników J. Majas
W sobotę, 25 listopada, w Przysieku k. Torunia w obiektach Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyły się V Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników.

Do rywalizacji stanęło 61 zawodników z całej Polski, w tym dwie kobiety. W zawodach wziął udział również mieszkaniec powiatu kaliskiego, Piotr Majas, który  mieszka w Niemieckiej Wsi.
Zawody rozgrywane były w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund. Każda rozgrywka trwała po 15 minut na zawodnika. Za zwycięstwo uczestnik otrzymywał jeden punkt, a za remis 0,5 pkt.
W mistrzostwach mogli startować rolnicy lub dzieci rolników. Warunkiem dopuszczenia do rozgrywek było okazanie się dokumentem potwierdzającym wpłaty składek  do KRUS, lub nakazem płatniczym potwierdzającym opłacanie podatku rolnego.
Piotr okazał się najlepszym zawodnikiem zdobywając po dziewięciu rundach 8 pkt., zwyciężając 7 rund, dwukrotnie remisując i  tym sposobem pokonał rywali.  Wyprzedził  m.in. kilku  zawodników  z tytułem Mistrza FIDE oraz mistrza Unii Europejskiej do lat 14. Zdobył również statuetkę  dla najlepszego zawodnika z wielkopolski, ufundowaną przez dyrektora WODR w Poznaniu.
Piotr Majas  jest studentem trzeciego roku Wydziału Elektrotechnicznego Politechniki Poznańskiej. Jego przygoda z szachami zaczęła się już w wieku 6 lat. Na początku trenował w GOK Szczytnikach,  gdzie trenował go Paweł Olejnik. Później szlifował swoje umiejętności w Kaliskim Towarzystwie Szachowm. Tam jego trenerem był Maciej Sroczyński. 
Patronat nad mistrzostwami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, który skierował do zawodników okolicznościowy list. Głównym sponsorem zawodów były Grupa Azoty Puławy oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe