×

Powiat Kaliski: Wieczór refleksji[ZDJĘCIA]

  • 29.11.2017, 11:14 (aktualizacja 29.11.2017 13:23)
Powiat Kaliski: Wieczór refleksji[ZDJĘCIA] SP im. św. Jana Pawła w Moskurni
W poniedziałek, 27 listopada w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Moskurni odbył się wieczór poetycki poświęcony twórczości Papieża.

Zamysłem organizatorów było pokazanie Karola Wojtyły jako osobowości wielowymiarowej, człowieka, dla którego literatura była refleksją nad własną wiarą i bytem człowieka we współczesnym świecie.
Listopad jest miesiącem refleksji, w którym pozwalamy sobie, by na chwilę "zatrzymać się" i zastanowić nad sensem życia i przemijania. Nie inaczej było w poniedziałek, w SP w Moskurni. 

Wystrój pomieszczenia, cicha muzyka i świece spotęgowały klimat skupienia, doskonale komponując się z prezentowaną poezją Jana Pawła II. Uczniowie stanęli na wysokości zadania prezentując piękną recytację wierszy oraz miniatury taneczne o tematyce egzystencjalnej. Poezja i muzyka stała się chwilą refleksji oraz realizacją duchowego testamentu Papieża, który ponad wszystko stawiał człowieka, dobroć i miłość.
Tego wieczoru odbyła się również wystawa książek Papieża Polaka. Ponadto uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki z fragmentami papieskich poezji.

Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane z inicjatywy nauczycieli  Małgorzaty Dudek, Kamili Raźniewskiej oraz Magdaleny Wypych.  

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe