×

Powiat Kaliski: 254 tys. zł na gabinety profilaktyki zdrowotnej

  • 14.11.2017, 12:02 (aktualizacja 15.11.2017 09:26)
Powiat Kaliski: 254 tys. zł na gabinety profilaktyki zdrowotnej Michał Kraszkiewicz
Marlena Maląg Wicewojewoda Wielkopolski spotkała się z samorządowcami z terenu powiatu kaliskiego w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Celem wizyty było podpisanie umów na prowadzenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w poszczególnych gminach. Do samorządów z powiatu kaliskiego trafi z budżetu państwa łącznie 245 000 zł.

- Dobra współpraca rządu i samorządów to podstawa aby lepiej żyło się obywatelom - mówiła na spotkaniu Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski.

Jak przypomniała Wicewojewoda na mocy podpisanej ustawy z dnia 25 września br. zakłada się przekazanie 132 mln. zł.  w skali kraju na różne działania w zakresie profilaktyki  zdrowotnej. O środki na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej  w województwie wielkopolskim zawnioskowały 224 samorządy, w związku z czym doposażonych zostanie 994 gabinetów profilaktyki zdrowotnej. Maksymalne dofinansowanie na jeden gabinet wynosi 6700 zł. Jak poinformowała Wicewojewoda powrót gabinetów profilaktyki zdrowotnej oraz gabinetów stomatologicznych jest aktualnie priorytetem działania rządu. Podejmowane są też działania przez Ministerstwo Zdrowia, które będą miały na celu dotarcie do małych miejscowości przez tzw. "dentobusy". 

W kaliskim starostwie umowy na prowadzenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej podpisali wójtowie i burmistrzowie gmin: Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Mycielin, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki oraz Żelazków. Marta Wolarz

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe